Спеціальні потреби

Пiдсумки Давосу та iншi актуальнi питання - 2005-01-31


Перебуваючи цими днями на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, президент Віктор Ющенко у своєму виступі перед пресою пообіцяв викорінити в Україні корупцію, яка, як він сказав, відштовхує потенційних західних інверсторів. Ющенко назвав ганьбою, що загальна щорічна сума міжнародних інвестицій в Україну складає лише 600 мільйонів доларів. Він додав, що його уряд має намір реформувати, як він висловився, занадто складне законодавство, що регулює підприємницьку діяльність. Щодо кадрової політики, український президент серед іншого заявив, що силові структури в Україні очолюватимуть цивільні особи.

Розшифровка розмови Наталiї Леонової з нашою кореспонденткою Вiкторiєю Сюмар:

НЛ: Вікторіє, якими були реакцiї в Києвi на заяви Віктора Ющенка в Давосі?

ВС: Загалом у Києві досить сприятливі прогнози щодо руху України в західному напрямку і це західне турне Ющенка досить позитивно коментують – жодної критики не було. Оглядачі тільки зазначають, що досить важливо, аби за перші три місяці Ющенко зробив такі кроки, які би довели, що Україна таки зможе покращити інвестиційний клімат, також викорінити корупцію і забезпечити свободу медіа.

НЛ:Виконуючий обов’язки прем’єра Юлія Тимошенко досі уникала публічних виступів. Вона зробила першi свої заяви в місті Крут. Про що говорила пані Тимошенко?

ВС: Так, вона там вперше з’явилася перед журналістами і власне її заяви лежать десь у контексті заяв Віктора Ющенка. Вона зокрема сказала, що головним принципом роботи її уряду буде чесність і порядність - власне такі загальні декларації. Однак зараз відомо, що Юлія Тимошенко спільно з особами, які можуть зайняти посади віце-прем’єрів, пише урядову програму дій, яка може бути затверджена вже в цей четвер і, очевидно, що це будуть головні тези ось цієї програми.

НЛ: До ЗМІ надходить інформація про наказ Кабміну, який затвердив умови утр имання Леоніда Кучми. Що Ви про це знаєте?

ВС: Офіційного підтвердження цієї інформації немає – вона з’явилася в Інтернеті – і на сайті Верховної Ради вона під грифом для службового користування, але вже зараз юристи кажуть, що Кабмін під керівництвом Азарова міг перевищити свою функцію щодо надання пільг Леоніду Кучмі.

XS
SM
MD
LG