Спеціальні потреби

Генпрокурор пропонує створення нового анти-корупцiйного органу - 2005-02-01


Київ - 1 лютого. Генеральний прокурор України Святослав Піскун пропонує створити в Україні Нацiональне бюро розслідувань. На його думку, таке відомство допоможе новій владі у боротьбі з корупцією.

Боротьба з корупцією – головне гасло, з яким, як правило, нова влада змінює стару. Щоправда до останього часу гарантом боротьби з корупцією в Україні виступав чинний президент. Цього ж разу за справу вирішив узятись генеральний прокурор. Зокрема, сьогодні на розширеній колегії Генпрокуратури Святослав Піскун заявив, що вважає за необхідне посилити боротьбу із корупцією, в тому числі у вищих ешелонах влади. За його словами, в Україні офіційними корупціонерами є громадяни, що займають посаду не вище секретаря або голови селищної ради, в той час, як про корупцію в уряді, МВС чи податковій ніхто навіть не згадує. Для того, щоб розібратись із корупціонерами вищої ланки генпрокурор пропонує створити Національне бюро розслідувань, на яке мають бути покладені функції боротьби з корупцією. Святослав Піскун каже, що особливу увагу необхідно приділяти економічній безпеці держави. Генеральна прокуратура вже оголосила про те, що починає перевірку законності приватизації об’єктів державної власності, куплених останнім часом.

Ще одним пріоритетом діяльності Генпрокуратури повинна стати перевірка зловживань органів податкової адміністрації, а також збереження незалежності органів прокуратури від політичного впливу. Святослав Піскун відзначає, що незалежність органів прокуратури - це одне із зобов'язань, які Україна взяла на себе при вступі в Раду Європи і це зобов`язання відомство, очолюване Піскуном, планує виконати. До того ж він обіцяє протягом 3-4 місяців довести роботу органів прокуратури до європейських стандартів, але щоб це не суперечило законам України.

Генпрокурор також наполягає на необхідності перегляду ставлення представників прокуратури до своєї роботи. У зв`язку з цим в органах прокуратури відбудеться атестація персоналу. За словами Піскуна, це необхідно, щоб прокуратура самоочистилась від непрофесіоналів та осіб, що неналежним чином ставляться до своїх професійних обов`язків. Крім того Генпрокурор додав, що відтепер питання про звільнення в органах прокуратури будуть вирішувати лише атестаційні комісії. Він зазначив, що уже підготував звернення до президента Віктора Ющенка про те, щоб були скасовані всі укази, згідно з якими кадрові призначення в органах прокуратури повинні були узгоджуватися з Адміністрацією президента.

І ще Генпрокуратура має намір перевірити застосування Міністерством внутрішніх справ і Службою безпеки України ведення зовнішнього спостереження, прослуховування засобів зв'язку, а також підслуховування в ході оперативно-розшукової діяльності. Цю перевірку планується завершити протягом місяця. Не виключено, що завдяки таким темпам роботи Генпрокуратура незабаром оголосить про завершення розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Заступник міністра внутрішніх справ Петро Опанасенко у розмові з журналістами вже висловив впевненість, що перешкод для розкриття цієї справи – немає.

XS
SM
MD
LG