Спеціальні потреби

Актуально

Генпрокурор пропонує створення нового анти-корупцiйного органу - 2005-02-01

Київ - 1 лютого. Генеральний прокурор України Святослав Піскун пропонує створити в Україні Нацiональне бюро розслідувань. На його думку, таке відомство допоможе новій владі у боротьбі з корупцією.

Боротьба з корупцією – головне гасло, з яким, як правило, нова влада змінює стару. Щоправда до останього часу гарантом боротьби з корупцією в Україні виступав чинний президент. Цього ж разу за справу вирішив узятись генеральний прокурор. Зокрема, сьогодні на розширеній колегії Генпрокуратури Святослав Піскун заявив, що вважає за необхідне посилити боротьбу із корупцією, в тому числі у вищих ешелонах влади. За його словами, в Україні офіційними корупціонерами є громадяни, що займають посаду не вище секретаря або голови селищної ради, в той час, як про корупцію в уряді, МВС чи податковій ніхто навіть не згадує. Для того, щоб розібратись із корупціонерами вищої ланки генпрокурор пропонує створити Національне бюро розслідувань, на яке мають бути покладені функції боротьби з корупцією. Святослав Піскун каже, що особливу увагу необхідно приділяти економічній безпеці держави. Генеральна прокуратура вже оголосила про те, що починає перевірку законності приватизації об’єктів державної власності, куплених останнім часом.

Ще одним пріоритетом діяльності Генпрокуратури повинна стати перевірка зловживань органів податкової адміністрації, а також збереження незалежності органів прокуратури від політичного впливу. Святослав Піскун відзначає, що незалежність органів прокуратури - це одне із зобов'язань, які Україна взяла на себе при вступі в Раду Європи і це зобов`язання відомство, очолюване Піскуном, планує виконати. До того ж він обіцяє протягом 3-4 місяців довести роботу органів прокуратури до європейських стандартів, але щоб це не суперечило законам України.

Генпрокурор також наполягає на необхідності перегляду ставлення представників прокуратури до своєї роботи. У зв`язку з цим в органах прокуратури відбудеться атестація персоналу. За словами Піскуна, це необхідно, щоб прокуратура самоочистилась від непрофесіоналів та осіб, що неналежним чином ставляться до своїх професійних обов`язків. Крім того Генпрокурор додав, що відтепер питання про звільнення в органах прокуратури будуть вирішувати лише атестаційні комісії. Він зазначив, що уже підготував звернення до президента Віктора Ющенка про те, щоб були скасовані всі укази, згідно з якими кадрові призначення в органах прокуратури повинні були узгоджуватися з Адміністрацією президента.

І ще Генпрокуратура має намір перевірити застосування Міністерством внутрішніх справ і Службою безпеки України ведення зовнішнього спостереження, прослуховування засобів зв'язку, а також підслуховування в ході оперативно-розшукової діяльності. Цю перевірку планується завершити протягом місяця. Не виключено, що завдяки таким темпам роботи Генпрокуратура незабаром оголосить про завершення розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Заступник міністра внутрішніх справ Петро Опанасенко у розмові з журналістами вже висловив впевненість, що перешкод для розкриття цієї справи – немає.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG