Спеціальні потреби

Актуально

Депутати по-рiзному реагують на вiдкладення голосування - 2005-02-04

Київ - 3 лютого. В парламенті звістка про перенесення розгляду питання про затвердження голови уряду викликало суперечливi реакцiї.

Соціалісти визнають, що затримка із затвердженням нового голови уряду сталася через те, що й досі не узгоджена участь представників цієї політичної сили в уряді. Але як зауважує Микола Рудьковський, переговори із лідером СПУ Олександром Морозом президент Ющенко почав тільки сьогодні:

«Лише сьогодні Олександр Олександрович був запрошений Віктором Андрієвичем для зустрічі для консультації. Вони зараз ведуть консультації щодо можливості участі соціалістів у коаліційному уряді і умов, на яких соціалісти можуть брати участь у такому уряді. Ми готові брати в уряді участь лише тоді, коли реально можемо впливати на політику уряду і робити її більш соціальною. Зараз з цього питання й ведуться консультації».

Микола Томенко не бачить у затримці нічого критичного. В команді коаліції, яка підтримувала Віктора Ющенка багато кандидатів на кожну посаду. Тому знайти компроміс не легко. Але Томенко переконаний, що до ранку в п`ятницю це буде зроблено:

«Для нас принципово важливо, і для суспільства важливо, коли поруч завжди стояли Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Олександр Мороз і Анатолій Кінах, нам цю четвірку, до якої звикли вже люди, треба зберегти як команду солідарної відповідальності системи влади. Тому я думаю, що треба шукати такі компроміси, щоби всі чотири політики і їх команди були значною мірою представлені в системі виконавчої влади».

Інші настрої в тих фракціях, які підтримували на виборах Віктора Януковича. Валерій Коновалюк критикує Ющенка за зволікання:

«Я вважав, що це питання повинне було вже давно бути відпрацьованим, тому що складається враження - не тільки в мене але також у суспільстві – що йде виключно боротьба за владні повноваження, за портфелі, а не за те, щоб вже зараз робити й впливати на стан у суспільстві».

Лідер фракції “Регіонів” Раїса Богатирьова переконана, що затягування питання може негативно позначитися на шансах Тимошенко бути затвердженою на посаді прем’єра:

«Якщо є певні сумніви щодо решти кандидатур на посади голів комітетів, членів уряду, губернаторів – можливо це і потребує додаткових консультацій із регіонами певними. А питання щодо прем’єр-міністра мусить бути вирішено принаймні завтра вранці. Якщо до завтра, до десятої години ранку, це питання не буде винесено на порядок денний, то значить, глибина конфлікту між політичними партнерами колишніми досить велика, і тоді ставиться під сумнів питання взагалі прем’єрства Юлії Тимошенко», зазначила лiдер фракцiї “Регiонiв” Раїса Богатирьова.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG