Спеціальні потреби

Iнтерв`ю мiнiстра фiнансiв Вiктора Пинзеника - 2005-02-08


Вашингтон - 4 лютого. Поступ економічних реформ у новому уряді України визначатимуть два міністерства - економіки та фінансів. Їх, відповідно, очолили представники партії «Реформи і порядок» - Сергій Терьйохiн та Віктор Пинзеник. Своє перше інтерв’ю в статусі міністра фінансів Вiктор Пинзеник погодився дати «Голосу Америки».

Розшифровка розмови Мирослави Гонгадзе з мiнiстром фiнансiв Вiктором Пинзеником.

МГ: Пане Вікторе, ви працювали у багатьох урядах і двічі покидали роботу, не погоджуючись з його політикою. Чим відрізнятиметься цей уряд від усіх попередніх?

ВП: Я думаю, що цей уряд прийшов на хвилі невдоволення, яке висловили громадяни України під час виборів. Це невдоволення досягло піку i людям остогидло життя, в якому вони жили. I ця помаранчева революція зробила Україну незворотною. Я думаю, що це неминуче відіб’ється в роботі уряду і про це сьогодні заявив про принципові якості, відмінності уряду, якого буде добиватися Віктор Ющенко. Він старався досягнути це при формуванні - новi якості уряду. Я думаю, що сьогодні багато було речей, які відрізняли формування уряду від того, що відбувалося в країні раніше.

МГ: Чи можна цей уряд назвати справдi коаліційним?

ВП: Я б назвав його, в першу чергу, професійним - тому що це була визначальна риса—моральність, професійність були визначальними рисами при формуванні уряду. А він став коаліційним тому що політичні сили, які підтримали програму Віктора Ющенка, президента України, найшли достатньо професійних людей для того, щоб сформувати повну команду, і в коаліції зараз багато політичних сил.

МГ: Скажіть, будь ласка, які будуть пріоритети вашого міністерства у напрямку реформування української економіки?

ВП: Я очолюю міністерство фінансів і головне наше завдання полягає в тому, щоб перетворити бюджет у спільне надбання всіх громадян України, а не в інструмент обслуговування інтересів фінансово-олігархічних груп. Бюджет все більше виконував функцiї саме останні, а не функції забезпечення інтересів громадян і це проявлялося в тому, що соцiальна спрямованість бюджету постійно знижувалась якщо говорити про прямі соціальні видатки. Ми, крім того, маємо серйозні проблеми незбалансованості, яку успадкували від минулого уряду і дизбаланс бюджету є дуже серйозним. Це, в значній мірі, мені нагадує ситуацію дев’яностих років коли мені довелось працювати в уряді i розгрiбати ситуацію буде не так просто. Україна має великий прихований дефіцит бюджету.

МГ: А якщо говорити про інтереси громадян, яка мінімальна зарплата буде і що можна говорити про кожного окремого українця сьогодні?

ВП: Те, що уряд буде забезпечувати щорічний поступ реальних доходів людей, це - норма закладеної програми. Це буде щоденним завданням уряду. Мова йде про підвищення реальної заробітної плати і пенсії. Ми отримали ситуацію, при якій мінімальна заробітна плата – 262 гривні. І ми маємо серйозну проблему з рівнем зарплати тому що пенсійний фонд залишився зараз без ресурсної бази внаслiдок неграмотних рішень попереднього уряду, коли піднімались пенсії без підняття заробітних плат. Зараз одне з першочергових завдань - уникнути цього дизбалансу, який має небезпечну загрозу не тільки для цього року, але й для наступного року. Тому одна з речей, яка буде вирішуватися зараз при перегляді бюджету, це перегляд і мінімальної заробітної плати, а через це і підвищення зарплати у виробничій сфері і пряме підвищення зарплат у бюджетній сфері для того, щоб підвести фінансову основу під пенсійний фонд, бо уряд, практично, зрівняв пенсіонерів. Всі пенсіонери сьогодні в Україні отримують однакову пенсію. I друге завдання в соціальній сфері, яке вже треба буде вирішувати цього року, – розпочати диференціацiю розмірів пенсійних виплат, залежно від заробітків людей.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG