Спеціальні потреби

Свiтовий банк готовий допомогти Українi - 2005-02-10


Київ - 10 лютого. Світовий банк може надати Україні значну фінансову допомогу на провадження реформ. Ця міжнародна установа схвально оцінює програму дій нового уряду, але застерігає від збільшення бюджетного дефіциту.

До трьох мільярдів доларів має можливість надати Світовий банк Україні для провадження економічних реформ. Про це заявив директор регіонального представництва банку Пол Бірмінґгем. Цю суму український уряд може отримати протягом наступних трьох років в рамках Стратегії допомоги Україні. Програми співробітництва вже обговорили із новим прем’єром. Вони будуть спрямовані на прискорення вступу до Світової організації торгівлі, боротьбу із корупцією, покращення інвестиційного клімату, переорієнтування соціальних послуг на реальні потреби людей.

Нова програма уряду фахівцям Світового банку сподобалася. Вони вітають його соціальну спрямованість. Адже зараз в українському суспільстві спостерігається очікування на покращення рівня життя громадян.

Водночас керівник представництва банку Душан Вуйович застеріг, що вирішення соціальних проблем повинно бути збалансоване зі стабільними макроекономічними показниками, зокрема з низьким рівнем інфляції. Тому урядовцям радять утриматися від збільшення дефіциту державноого бюджету. Ось що про це сказав Вуйнович:

«Я думаю, що уряд має правильне розуміння, як виконати свої обіцянки і виправдати очікування людей і у той же час утримати макроекономічну стабiльність і низький рівень інфляції. Головне завдання – знайти джерела фінансування обіцянок. Розширення бази оподаткування, підтримання економічного зростання. Ми сподіваємося, що український уряд з нашою допомогою знайде вирішення цих непростих питаннь».

Про небезпеку високої інфляції цього року говорять і представники української влади. Заступник голови бюджетного комітету Валерій Асадчев не виключає можливості перенесення на наступний рік підвищення деяких соціальних виплат. Він вважає, що дохідна частина бюджету може збільшитися цього року несуттєво. А збільшення й так значного дефіциту призведе до підвищення цін і високої інфляції.

XS
SM
MD
LG