Спеціальні потреби

Колишнього главу МВС Кравченка знайдено мертвим - 2005-03-04


Київ - 4 березня. Найгучніша новина з України – смерть колишнього мінiстра внутрішніх справ країни Юрiя Кравченка. Сьогодні зранку його знайшли мертвим на власній дачі. Наймовірніша версія – самогубиство. Генерал був важливим свідком у справі Георгiя Гонгадзе. Але після його смерті почали висловлюватися сумніви, що замовників вбивства журналіста зможуть притягти до кримінальної відповідальності. У Верховній Раді лунають заклики відправити у відставку Генпрокурора і взяти під варту Леонiда Кучму та інших можливих фiгурантiв.

Колишнього міністра внутрішніх справ генерала Юрія Кравченка зі смертельним вогнепальним пораненням у голову знайшла дружина. Тіло виявили близько восьмої ранку у господарському будиночку на території власної дачі в селищі Конча-Заспа під Києвом. В руках у загиблого був пістолет.

За даними слідчих, Кравченко загинув від пострілу в скроню. Головною версією його смерті вони називають самогубство. Хоча згодом з`явилися повідомлення, що пострілів могло бути два. Саме у п`ятницю о десятій ранку генерала мали викликати на допит в Генпрокуратуру в “справі Гонгадзе”. Депутат Степан Хмара, як і більшість оглядачів, не сумнівається, що звести рахунки із життям Кравченка штовхнула його причетність до зникнення журналіста.

«Слідство втратило надзвичайно важливого суб`єкта цієї справи - дуже важливого свідка, який би напряму виводив на замовника. Саме Кравченко міг би надати беззаперечні свідчення, факти, які могли б дати можливість притягнути до відповідальності головного фігуранта цієї справи – колишнього президента пана Кучму».

Буквально напередодні Хмара, як і декілька інших депутатів звертався до генпрокурора Святослава Піскуна із вимогою взяти Кравченка під варту. Для багатьох, каже депутат, не було секретом, що останнім часом колишній мінiстр був схильний до суіциду. Але до цих закликів генпрокурор не прислухався. Свідомо, чи ні, але Святослав Піскун допомагає ймовірним замовникам вбивства журналіста уникнути відповідальності – вважає колишній генпрокурор Віктор Шишкін:

«Це було супернепрофесійно. Те, що давав інтерв`ю і відповідав на різні запитання генпрокурор. Він таким чином дав сигнал на те, щоб або сам Кравченко застрелився, або зник, або його застрелили».

На захист генпрокурора став, здається, лише президент. Віктор Ющенко вважає, що в цій ситуації і СБУ і Генпрокуратура діяли в рамках закону. Втім багато депутатів, в тому числі й з пропрезидентського табору вже вимагають відправити Святослава Піскуна у відставку.

Так само депутати кажуть, що існує загроза життю й іншим колишнім високопосадовцям. Голова комісії Верховної Ради по розслідуванню справи Гонгадзе Григорій Омельченко просить взяти під охорону колишнього голову СБУ Леоніда Деркача, колишнього головного податківця Миколу Азарова, керівника Держуправління справами Ігоря Бакая і депутата Олександра Волкова. Степан Хмара каже, що існує загроза життю й колишнього президента Кучми:

«Я думаю, на суді він би розкрив багато чого такого, що були б задіяні дуже серйозні гравці як з бізнесу, так і з політики. Раз такі люди є і вони відчувають небезпеку, то в них є достатньо можливостей, щоб організувати раптову смерть, скажімо від інфаркту. Тобто негайно треба затримувати Леоніда Кучму».

Леонід Кучма поки що знаходиться на лікуванні у Чехії. Але за деякими даними, має намір повернутися в Україну на поховання Юрія Кравченка.

Віце-прем`єр Микола Томенко впевнений - не зважаючи на смерть Кравченка замовники вбивства ще можуть бути притягнуті до судової відповідальності. Двоє важливих свідків знаходяться в Сполучених Штатах:

«Я так само робитиму все, щоб в Україні найближчим часом були Микола Мельниченко і Олександр Єльяшкевич. Я не хотів би, щоб усі резонансні справи завершувалися у нас так трагічно як із Кірпою і Кравченком і не залишалися на рівні виконавців цих злочинів. Я думаю, що їхня участь дозволить нам розставити крапки над “і” не тільки в справі Гонгадзе, а й в інших резонансних питаннях».

Однак після смерті Кравченка все більше людей висловлюють сумніви, що справжніх організаторів вбивства журналіста і інших резонансних злочинів покарають у суді.

XS
SM
MD
LG