Спеціальні потреби

Актуально

Конференцiя на тему реформування ЗМI в Українi - 2005-03-04

Київ - 4 березня. Цими днями у Києві відбувається Національна конференція журналістів “Реформування ЗМІ в Україні”. Учасники дискусії готують маніфест до парламенту та уряду з вимогами внести зміни до законодавства, які б гарантували безпеку журналістам та захищали їх від тиску власників.

Помаранчева революція змусила українських журналістів повірити у власні сили. Сьогодні реформа ЗМІ не виглядає такою примарною та номінальною, як раніше. І чи не найголовнішу роль у цьому відіграли журналістські профспілки. На думку, експерта Міжнародної федерації журналістів Девіда Крауча, роботу цих організацій протягом кількох останніх місяців можна вважати відмінною:

«Наша профспілка щиро вітає дії київських журналістів у перші тижні помаранчевої революції. Ми вважаємо, що те що вони зробили протягом кількох місяців, насправді, щоб спочатку видати звернення від 42 журналістів у жовтні, яке пізніше викликало стайки проти цензури на телебаченні, це – зразок гарної профспілкової роботи».

Крауч додає, що хоч головні події і відбувались у Києві, проте журналістам з регіонів теж доводилось не легко. Цю тезу підтримує і голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко, проте додає, що нинішня влада у своєму прагнені змін намагається знищити багато галузевої та регіональної преси:

«Ну, я вже не кажу про те, що Микола Томенко заявив, що він розіслав главам обласних державних адміністрацій листа, де закликає: “пожалійте український народ і не давайте гроші на міські, районні газети, де у засновниках є структури влади”. А я запитую – а хто пожаліє 12 мільйонів українців, які передплачують ці газети? А хто пожаліє 10 тисяч журналістів, які працюють у цих редакціях»?

Подібні заяви вищих чиновників змусили Ігоря Лубченка звернутись до президента України і провести у травні з`їзд спілки для обговорення ситуації, що склалась. Проте під час нещодавньої розмови з Віктором Ющенком голові спілки було обіцяно, що всі зміни в мас-медіа відбуватимуться лише у межах чинного законодавства, а не через бажання того чи іншого чиновника. Тепер на часі стала реформа мас-медіа. Її необхідність і зміст обговорювали не один рік і нарешті, визначились із тими діями, які чекають від влади. А саме: реформування системи оподаткування, що сприятиме легалізації зарплати журналістів та законодавчого забезпечення права журналіста на звільнення у випадку зміни власника ЗМІ, із виплатою компенсацій. Крім того, працівники мас-медіа вимагають зобов”язати власників засобів масової інформації не менше одного разу на рік оприлюднювати зміст редакційної політики.

Загалом від уряду та парламенту вимагають реалізації 22-ох пунктів маніфесту. Окрему частину складають вимоги до власників ЗМІ та самих журналістів. Проте, як скоро можна очікувати реформи у мас-медіа, сказати важко, оскільки досі не відомо, чи захоче нова влада кардинально змінювати правила гри в інформаційному полі напередодні парламентських виборів.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG