Спеціальні потреби

Актуально

Конференцiя на тему реформування ЗМI в Українi - 2005-03-04

Київ - 4 березня. Цими днями у Києві відбувається Національна конференція журналістів “Реформування ЗМІ в Україні”. Учасники дискусії готують маніфест до парламенту та уряду з вимогами внести зміни до законодавства, які б гарантували безпеку журналістам та захищали їх від тиску власників.

Помаранчева революція змусила українських журналістів повірити у власні сили. Сьогодні реформа ЗМІ не виглядає такою примарною та номінальною, як раніше. І чи не найголовнішу роль у цьому відіграли журналістські профспілки. На думку, експерта Міжнародної федерації журналістів Девіда Крауча, роботу цих організацій протягом кількох останніх місяців можна вважати відмінною:

«Наша профспілка щиро вітає дії київських журналістів у перші тижні помаранчевої революції. Ми вважаємо, що те що вони зробили протягом кількох місяців, насправді, щоб спочатку видати звернення від 42 журналістів у жовтні, яке пізніше викликало стайки проти цензури на телебаченні, це – зразок гарної профспілкової роботи».

Крауч додає, що хоч головні події і відбувались у Києві, проте журналістам з регіонів теж доводилось не легко. Цю тезу підтримує і голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко, проте додає, що нинішня влада у своєму прагнені змін намагається знищити багато галузевої та регіональної преси:

«Ну, я вже не кажу про те, що Микола Томенко заявив, що він розіслав главам обласних державних адміністрацій листа, де закликає: “пожалійте український народ і не давайте гроші на міські, районні газети, де у засновниках є структури влади”. А я запитую – а хто пожаліє 12 мільйонів українців, які передплачують ці газети? А хто пожаліє 10 тисяч журналістів, які працюють у цих редакціях»?

Подібні заяви вищих чиновників змусили Ігоря Лубченка звернутись до президента України і провести у травні з`їзд спілки для обговорення ситуації, що склалась. Проте під час нещодавньої розмови з Віктором Ющенком голові спілки було обіцяно, що всі зміни в мас-медіа відбуватимуться лише у межах чинного законодавства, а не через бажання того чи іншого чиновника. Тепер на часі стала реформа мас-медіа. Її необхідність і зміст обговорювали не один рік і нарешті, визначились із тими діями, які чекають від влади. А саме: реформування системи оподаткування, що сприятиме легалізації зарплати журналістів та законодавчого забезпечення права журналіста на звільнення у випадку зміни власника ЗМІ, із виплатою компенсацій. Крім того, працівники мас-медіа вимагають зобов”язати власників засобів масової інформації не менше одного разу на рік оприлюднювати зміст редакційної політики.

Загалом від уряду та парламенту вимагають реалізації 22-ох пунктів маніфесту. Окрему частину складають вимоги до власників ЗМІ та самих журналістів. Проте, як скоро можна очікувати реформи у мас-медіа, сказати важко, оскільки досі не відомо, чи захоче нова влада кардинально змінювати правила гри в інформаційному полі напередодні парламентських виборів.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG