Актуально
Конференцiя на тему реформування ЗМI в Українi - 2005-03-04
Київ - 4 березня. Цими днями у Києві відбувається Національна конференція журналістів “Реформування ЗМІ в Україні”. Учасники дискусії готують маніфест до парламенту та уряду з вимогами внести зміни до законодавства, які б гарантували безпеку журналістам та захищали їх від тиску власників.
Помаранчева революція змусила українських журналістів повірити у власні сили. Сьогодні реформа ЗМІ не виглядає такою примарною та номінальною, як раніше. І чи не найголовнішу роль у цьому відіграли журналістські профспілки. На думку, експерта Міжнародної федерації журналістів Девіда Крауча, роботу цих організацій протягом кількох останніх місяців можна вважати відмінною:
«Наша профспілка щиро вітає дії київських журналістів у перші тижні помаранчевої революції. Ми вважаємо, що те що вони зробили протягом кількох місяців, насправді, щоб спочатку видати звернення від 42 журналістів у жовтні, яке пізніше викликало стайки проти цензури на телебаченні, це – зразок гарної профспілкової роботи».
Крауч додає, що хоч головні події і відбувались у Києві, проте журналістам з регіонів теж доводилось не легко. Цю тезу підтримує і голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко, проте додає, що нинішня влада у своєму прагнені змін намагається знищити багато галузевої та регіональної преси:
«Ну, я вже не кажу про те, що Микола Томенко заявив, що він розіслав главам обласних державних адміністрацій листа, де закликає: “пожалійте український народ і не давайте гроші на міські, районні газети, де у засновниках є структури влади”. А я запитую – а хто пожаліє 12 мільйонів українців, які передплачують ці газети? А хто пожаліє 10 тисяч журналістів, які працюють у цих редакціях»?
Подібні заяви вищих чиновників змусили Ігоря Лубченка звернутись до президента України і провести у травні з`їзд спілки для обговорення ситуації, що склалась. Проте під час нещодавньої розмови з Віктором Ющенком голові спілки було обіцяно, що всі зміни в мас-медіа відбуватимуться лише у межах чинного законодавства, а не через бажання того чи іншого чиновника. Тепер на часі стала реформа мас-медіа. Її необхідність і зміст обговорювали не один рік і нарешті, визначились із тими діями, які чекають від влади. А саме: реформування системи оподаткування, що сприятиме легалізації зарплати журналістів та законодавчого забезпечення права журналіста на звільнення у випадку зміни власника ЗМІ, із виплатою компенсацій. Крім того, працівники мас-медіа вимагають зобов”язати власників засобів масової інформації не менше одного разу на рік оприлюднювати зміст редакційної політики.
Загалом від уряду та парламенту вимагають реалізації 22-ох пунктів маніфесту. Окрему частину складають вимоги до власників ЗМІ та самих журналістів. Проте, як скоро можна очікувати реформи у мас-медіа, сказати важко, оскільки досі не відомо, чи захоче нова влада кардинально змінювати правила гри в інформаційному полі напередодні парламентських виборів.
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum