Спеціальні потреби

З`їзди у Києві протилежних політичних сил - 2005-03-07


Київ – 6 березня. У Києві у суботу пройшов з'їзд партії «Народний союз Наша Україна». Президента Віктора Ющенка обрано її почесним головою. Він заявив, що партію створено з метою перемоги на парламентських виборах 2006 року. На установчий з'їзд партії, що проходив у Палаці спорту прибуло 6 тисяч делегатів з усіх регіонів України. У той же день у іншому місці Києва у кінотеатрі «Зоряний» пройшов сьомий з'їзд Партії регіонів України. На з'їзді було ухвалене рішення, що ця партія на чолі з Віктором Януковичем переходить в опозицію до нинішньої влади, і будуватиме на цьому свою виборчу кампанію.

Не зважаючи на скептичні прогнози, прихильникам президента Ющенка все ж вдалося створити єдину партію. Рішення про це ухвалили на багатотисячному зібранні в київському Палаці спорту. Завдання перед "Народним Союзом Наша Україна", який вже охрестили новою партією влади, дуже амбітне - перемогти на парламентських виборах у березні 2006 року. Адже після конституційної реформи більшість нинішніх повноважень президента перейде до Верховної Ради та уряду.

Формального керівника у партії не буде - на з`їзді обрали президію з двадцяти однієї особи. Серед них - багато депутатів Верховної Ради, урядовці, міський голова Києва Олександр Омельченко. Неформальний лідер партії - Віктор Ющенко. На з`їзді його майже одноголосно обрали почесним головою. Проти проголосувало лише троє із шести з половиною тисяч делегатів. Для Ющенка наступні парламентські вибори будуть своєрідним референдумом про довіру.

Керівники новоствореної структури сподіваються, що через рік в партії, яка створюється на базі вже існуючих, буде не менше півмільйона членів. Ще більш потужною може бути коаліція, до якої як очікують, увійдуть члени блоку Юлії Тимошенко і Народної партії Литвина. Бютівці вже підтвердили свій намір приєднатися до коаліції. Поза рамками нової партії поки що залишилися ключові гравці проющенківського блоку - Рух і УНП Юрія Костенка. З`їзди цих партій вирішили не вливатися в єдину структуру. Хоча деякі їх провідні члени вже написали заяви про вступ до Народного Союзу. Зокрема, міністр юстиції Роман Зварич і депутат Юрій Ключковський. Так само ще не висловили своєї позиції лідери колишньої партії Реформи і порядок. Але двері для них залишили відкритими.

Керівники партії кажуть, що подали документи на реєстрацію ще до установчого з`їзду. І тому не сумніваються, що партія матиме право брати участь у виборах. Заяви до новоствореної партії вже написали багато урядовців і губернаторів. Оглядачі вже обговорюють, чи не виникне у них спокуси допомогти своїй партії набрати більше голосів. Водночас керівники партії заперечують, що користуватимуться адмінресурсом. Кажуть - виконком партії очолив Юрій Єхануров - а він не член уряду.

Тим часом в іншому місці Києва - у кінотеатрі «Зоряний» - пройшов сьомий з'їзд Партії регіонів України. На з'їзді було ухвалене рішення, що ця партія на чолі з Віктором Януковичем переходить в опозицію до нинішньої влади, і будуватиме на цьому свою виборчу кампанію. Згідно з веб-сторінкою регіоналів, 440 учасників з’їзду серед іншого заслухали на ньому доповідь пана Януковича «Про підсумки кампанії по виборах президента України та завдання Партії регіонів по підготовці і проведенню виборів народних депутатів та місцевих виборів 2006 року». У ній лідер регіоналів акцентував увагу на кількох основних питаннях, а саме: уроках виборів, чіткому визначенні позиції партії у новій системі координат та розробці концепції її подальшої діяльності. Щодо президентських перегонів, згідно із сайтом регіоналів, Віктор Янукович, сказав, що« ми не програми виборів - ми не зуміли відстояти свою перемогу». На думку Януковича, під час президентських виборів партія отримала величезний політичний досвід, гідно витримала іспит на міцність і готова до наступних іспитів.

XS
SM
MD
LG