Спеціальні потреби

МВС: торiшню бiйку пiд ЦВК органiзували люди iз штабу Януковича - 2005-03-10


Київ - 10 березня. Мiнiстерство внутрiшнiх справ України сьогодні заявило про причетність до бійки, що відбулась під будинком Центрвиборчкому 23 жовтня минулого року, представників штабу Віктора Януковича. Нагадаємо, тоді внаслідок iнциденту постраждало 16 осіб.

Заступник міністра внутрішніх справ Геннадій Москаль каже, що як тільки відбулись зміни керівництва МВС, перед ним було поставлено завдання неупереджено з`ясувати, хто саме винен у двох інцидентах, що відбулись 23 жовтня минулого року біля Центрвиборчкому. Ці події стали одними з найбільш резонансних за весь час президентської виборчої кампанії. Нагадаю, що цього дня Центральна виборча комісія мала прийняти рішення про відкриття у Росії понад 400 додаткових виборчих дільниць. Противників цього рішення, що зібрались під стінами Центрвиборчкому, пізно ввечері побили невідомі озброєні молодики. Генадій Москаль каже, що ідея цієї сутички належить одному з політтехнологів штабу Віктора Януковича, а реалізували її молоді люди з кримінальним минулим, яких спеціально відбирали у різних регіонах України та звозили до Києва:

«Протягом жовтня місяця група людей зі штабу кандидата у президенти Віктора Януковича підшукувала людей з кримінальним минулим, яких завозили в Київ і розмістили по команді генерального директора Центренерго на одній із баз цього підприємства в Обухівському районі Київської області. Команду цьому керівнику енергетичної кампанії давав один з діючих тоді віце-прем`єр-міністрів. Ці люди там проживали і використовувались для охорони знаменитих складів у Дарницькому районі, де була вилучена наглядна агітація, що компроментувала кандидата у Президенти Віктора Ющенка».

Генадій Москаль каже, що як тільки у штабі Януковича зрозуміли, що рішення про відкриття додаткових дільниць в Росії опинилось під загрозою, було терміново зібрано спеціальну групу, яку відправили до ЦВК, щоб влаштувати бійку і виманити депутатів від «Нашої України» з будинку Центральної виборчої комісії. За словами Москаля, у ході слідства було встановлено, що за участь у цій провокації групі молодиків було обіцяно по 500 доларів, однак виплатили по 300, оскільки завдання було виконано не до кінця.

Сьогодні частину провокаторів вже затримано, решта перебуває у розшуку. Звільнено і деяких керівників МВС, що були у курсі справи і керували цією операцією. Усі матеріали вже передано до Генеральної прокуратури. Заступник міністра внутрішніх справ обіцяє, що всі винні будуть покарані:

«Сьогодні все ясно, звідки воно йшло. Воно підтверджується не тільки показами, а й розшифровкою мобільних телефонів, які в той час активно працювали. Якщо людина дзвонила, є кому, звідки, хто давав вказівку і тому подібне. Я думаю, що нікому не вдасться уйти від відповідальності незалежно хто, який пост займав. Така боротьба політична -- вона не вписується в логіку політичної боротьби. Це є чистий кримінал і чистий злочин».

Під час зустрічі з журналістами Геннадій Москаль повідомив про причетність до провокації під стінами Центральної виборчої комісії України Андрія та Сергія Клюєвих. Що стосується можливого приятнення до кримінальної відповідальності колишнього кандидата у президенти Віктора Януковича, то заступник міністра внутрішніх справ відзначив, що на даний момент не має жодних підстав говорити про те, що Янукович був причетний до організації безчинств, які відбувалися під час президентської виборчої кампанії.

XS
SM
MD
LG