Спеціальні потреби

Візит до США глави українського МЗС Тарасюка - 2005-03-11


Вашингтон – 10 березня. В американськiй столицi з дводенним офіційним візитом перебуває міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. У четвер, серед іншого, він зустрічався з низкою американських законодавців, в тому числі і з членами конгресового українського кокусу - групою законодавців, які приділяють чимало уваги американсько-українським відносинам.

Міністр закордонних справ Борис Тарасюк розпочав свiй візит до Вашингтона iз зустрiчi з українським кокусом в американському Конгресi. Український посадовець назвав це традиційною зустріччю друзiв України. Вiн заявив, що вiдбувся обмiн думками по найважливiших питаннях українсько-американських взаємин. А також подiлився тим, що мав би зробити американський Конгрес перед i впродовж вiзиту президента Вiктора Ющенка до США.

На запитання, чого очiкує українська сторона від Конгресу, Борис Тарасюк заявив:

[переклад з англійської] «Нашi очiкування дуже високi i дуже амбітні i водночас вони мають під собою пiдстави. Ми очiкуємо, що Конгрес зробить позитивнi кроки в питанні вiдмiни поправки Джексона-Венiка з часiв холодної вiйни. Ми очiкуємо отримати підтримку Конгресу щодо надання Українi статусу держави з ринковою економiкою. Ми маємо друзiв у Конгресi, якi дуже щирі у намаганні зняття будь-яких перепон на шляху українсько-американських взаємин, в тому числі i у сферi торгiвлi. Ми натхненні виповненим симпатією i солідарністю ставленням Конгресу».

У свою чергу спiвголова українського кокусу конгресмен Курт Велдон заявив:

«Ми солідарні з українським нарадом i гордi від того рішення, яке було зроблене впродовж помаранчевої революції. Я б сказав, що Конгрес став помаранчевим Конгресом, бо підтримує волю народу. Візит міністра [Тарасюка до Конгресу] був дуже позитивним. Вiн має багато друзiв на Капітолійському пагорбi з обох політичних партiй. I перед його приїздом ми планували то конкретні заходи, до яких ми маємо вдатися, щоб продемонструвати нашу підтримку України. Ми написали листа спiкеру, щоб запросити президента Ющенка виступити на спiльнiй сесії Палати представників i Сенату».

Конгресмен також зазначив, що найближчим часом найвищий законодавчий орган США схвалить закон про надання Українi додаткової фінансової допомоги. А питання вiдмiни поправки Джексона-Венiка, на думку конгресмена Велдона, має бути вирішено термiново.

Український міністр закордонних справ зустрiвся також з лiдером бiльшостi Сенату США Біллом Фрiстом та головою комiтету у закордонних справах Сенату Ричардом Луґаром.

Борис Тарасюк також зробив декiлька доповідей перед політичною елітою Вашингтона на обіді, організованому Міжнародним республіканським інститутом, та науковцями та студентами в Університеті Джорджа Вашингтона.

У п’ятницю, після зустрічі в Білому домі з віце-президентом США Ричардом Чейні, Борис Тарасюк заявив, що головним питанням обговорень у Білому домі було відновлення стратегічного партнерства між Україною та США.

Міністр закордонних справ також пояснив американському керівництву позицію України щодо виведення військ з Іраку -- як віце-президенту Чейні, так і міністру оборони США Дональду Рамсфельду. За його словами, Україна після поступового виведення свого миротворчого батальйону з Іраку, готова в інших формах брати участь в антитерористичній коаліції.

Міністр закордонних справ України також приділив багато уваги українській діаспорі та поклав квіти до пам’ятка Тарасу Шевченку в американськiй столицi.

XS
SM
MD
LG