Спеціальні потреби

Розроблятимуться заходи протидiї контрабандi - 2005-03-15


Київ - 15 березня. Від початку року кількість контрабанди, яку намагались перевезти через український кордон збільшилась на 23%. Про це повідомив заступник голови державної прикордонної служби України генерал – полковник Павло Шишолін. Прикордонники, що активно залучились до виконання урядової програми “Контрабанда - STOP”, обіцяють найближчими днями провести спеціальну нараду з усіма силовими структурами для того, щоб виробити спільні заходи протидії ввезенню контрабанди на територію України.

Сьогодні прикордонники беруть активну участь у розробці та реалізації нової програми Кабміну “Контрабанда - СТОП”. Заступник голови державної прикордонної служби України Павло Шишолін каже, що в нової влади нарешті з`явилась політична воля для розв`язання складних проблем, пов`язаних із ввезенням контрабанди та нелегальною міграцією. За його словами, раніше прикордонники вже звертались до органів влади та правоохоронців і розповідали про злочинні схеми, які існують на кордонах, проте цього ніхто не брав до уваги. Зараз же будь-яка пропозиція прикордонників отримує гарячу підтримку з боку влади та силових структур. Результати роботи можна побачити вже від початку року у взаємодії з правоохоронцями -- вилучено контрабандних товарів на більш ніж 16 мільйонів гривень. Проте існують і негативні наслідки. Прикордонникам все частіше почали погрожувати. Павло Шишолiн:

«Прикладом зростання активності наших дій у протидії контрабандній діяльності на кордоні є безумовно і наступний негативний фактор, який ми почали відмічати у цьому році дуже активно, це – факти погроз нашим прикордонним нарядам. Це - факти побиття прикордонних нарядів. Це - факти погроз дружинам і дітям наших офіцерів. Я можу вам назвати цифри. Якщо у 2005-му році, за весь рік, було 8 таких випадків, протиправних дій по відношенню до прикордонників, як при несенні служби по охороні державного кордону, так і по відношенню до членів їх сімей, то тільки за 2 місяці цього року ми маємо вже 12 випадків».

Генерал- полковник обіцяє, що прикордонників будуть захищати усіма можливими засобами, щоб вони могли спокійно виконувати свою роботу. Головними завданнями на найближчий час Шишолін називає виконання урядових програм, а також роботу із кадрами. Він не приховує, що сьогодні не всі прикордонники професійно виконують свої обов”язки:

«От за 2005-й рік, що ми маємо, в певній мірі на жаль. В нас порушено 22 кримінальні справи по відношенню до нашого персоналу, який допустив порушення при виконанні завдань охорони державного кордону. Відведено від служби вже 20 чоловік. Звільнено за негативними статтями – 20 прикордонників. В силу невиконання у повному обсязі своїх обов`язків - 74 чоловіки відправлено за межі своїх регіонів і понижено в посадах, на сьогоднішній день, 10 офіцерів. Цифри для нас – середньостатистичні, вони говорять про те і будуть говорити, що кожен випадок протиправної діяльності на державному кордоні буде мати відповідне реагування керівників різних органів».

Павло Шишолін каже, що не хоче, щоб на зеленому кашкеті прикордонників з`явились чорні плями. Саме тому на будь-яке звернення про протиправні дії на кордоні відразу буде реакція керівництва.

17-го березня прикордонники спільно з СБУ та іншими силовими структурами планують провести спільну нараду, на якій будуть обговорюватись заходи щодо посилення боротьби з контрабандою та нелегальною міграцією.

XS
SM
MD
LG