Спеціальні потреби

Актуально

Нову владу закликають до бiльшої вiдкритостi - 2005-03-23

Київ - 23 березня. Харківська правозахисна група та альянс громадських активістів «Майдан» вдруге звернулись до президента України з вимогою припинення практики засекречування нормативно-правових актів. За їх словами, теперiшня влада засекречує більше документації, ніж попередня.

Відкритість влади – одна з обіцянок, що лунали під час помаранчевої революції. Проте досі нова влада не продемонструвала готовності її виконувати. Першими про це почали говорити представники Харківської правозахисної групи та альянсу «Майдан». Кілька тижнів тому активісти цих організацій звернули увагу президента на те, що громадськість не має можливості ознайомитись з частиною його указів, оскільки на них стоять секретні грифи, використання яких, твердять критики, суперечить законодавству. Не дочекавшись відповіді на своє звернення, представники громадських організацій вирішили вдруге надіслати листа президенту, і обіцяють, якщо реакції влади знову не буде, вони звертатимуться до суду. Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров каже, що свої документи засекречує не лише Секретаріат Президента, а й Кабінет Міністрів:

«Це тим більше дивно, що Юлія Володимирівна Тимошенко сказала нещодавно у телепередачі, що кожного засідання Кабмін розсекречує 5-10 нормативно-правових актів з тими грифами незаконними і звідси виникає питання, чому ж новий з`явився, і більш важливе – де ж ті акти правові, які розсекречені. Вони мають з`явитись. Було б дуже бажано, щоб ми подивились, що було в цих актах, які розсекречні. Ми вважаємо, що саме в цих актах і містяться ті корупційні оборудки, в яких звинувачують стару владу і суспільству бажано б було про це дізнатись».

Представники громадських організацій кажуть, що виступають не проти Ющенка, а проти чиновників, що його оточують. За словами координатора по зв`язках з громадськістю альянсу «Майдан» Володимира Мартинюка, президенту Ющенку нав`язують старий стиль поведінки у сфері відкритості інформації і якщо влада хоче демонструвати свою прозорість, то вона має відмовитись від такої поведінки:

«Те, що ми зараз оголошуємо йому фактично попередження, це не є ознака, що ми конфліктуємо з президентом Ющенком, але ми, очевидно, конфліктуємо з тим апаратом, який, по нашим даним, просто дістався йому у спадок від попередників і тою “технологією” роботи з громадянами, з тим відношенням до власного народу, який також успадкував цей апарат від старої влади і який чиновники хочуть нав`язати Ющенку».

Загалом президент підписав вже 36 указів, на яких стоять секретні грифи. Це більше, ніж практикувала попередня влада. Євген Захаров каже, що проблема полягає ще й у тому, що своїми діями влада подає негативний приклад регіональному керівництву.

У свою чергу представники влади наполягають на неможливості відмовитися від практики підписання секретних указів. Як вже раніше заявляв держсекретар Олександр Зінченко, подібні укази будуть мати місце, оскільки якщо цього не буде, то це означає, що немає державної таємниці і можуть постраждати інтереси України.

Всі новини дня

«Дивовижний прогрес» або «невдале лідерство»: очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео

Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Двоє українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, врятовані - посол України

Наслідки землетрусу в Туреччині, Хатай. 7 лютого, 2023. REUTERS/Umit Bektas

Двох громадян України, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай унаслідок землетрусу, було врятовано з-під руїн будинку. Про це на сторінці у Фейсбук повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

В інтерв'ю Українській службі Голосу Америки посол заявив, що також у посольства є інформація про 4 поранених українців, у них легкі травми та вони не потребують медичної допомоги. “Нам вдалося встановити контакт із 38 громадянами, яких розшукували родичі, зараз ще продовжується пошук контактів із 19 українцями, які, за наявною інформацією, перебували в зоні цього стихійного лиха”, - повідомив посол.

Василь Боднар розповів, що команда рятувальників з України уже у вівторок має прибути до Туреччини, також Київ надає Анкарі гуманітарну допомогу: “Вилетіли два літаки, один із них - медичний. Загалом 87 спеціалістів, рятувальників високого класу, які мають досвід проведення рятувальних робіт саме в міських умовах, частина з них вилетіла вже цими літаками. Виліт відбувся, і сьогодні літаки будуть у Туреччині. А також рухається автоколона спеціальної техніки, яка вже перейшла через кордон України… Наші експерти прибувають на своїй техніці й будуть займатися розбором завалів і допомогою постраждалим саме там на місці”.

За словами посла, термінова допомога рятувальників є критично важливою, адже наразі є шанс дістати живими людей з-під завалів. Василь Боднар розповів, що наразі в зонах лиха також є велика потреба у продуктах харчування, теплому одязі, адже більшість людей залишаються на постраждалих територіях. “Я поки не бачив хвилі евакуації, евакуюють переважно поранених та тих, хто потребує спеціальної допомоги, чи дітей, які лишилися без батьків, тому що більшість родин сподіваються, що знайдуть своїх рідних, і розташовуються там. Військо розкидає палаткове містечко, формують тимчасове житло”, - заявив Боднар.

Працівники посольства України, яке розташоване в Анкарі, теж відчули наслідки землетрусу: “Під час найбільшого піку поштовхів ми відчували певний рух посуду, але жодних евакуацій ніхто не проводить, цей регіон не є під загрозою.”

За словами посла, наразі до допомоги Туреччині вже долучилися близько 70 країн.

Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 7200 тисяч. Відомо про принаймні 5200 загиблих у Туреччині та 1800 - у Сирії. Понад 8 тисяч людей вдалось врятувати з-під завалів у Туреччині. Пошукові роботи тривають, й кількість знайдених загиблих постійно зростає.

Історія українки Ірини Монастирної, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому. Відео

У США щороку зникає безвісти понад півмільйона людей, - це дані спеціалізованого порталу NamUS. На сьогодні невідомими лишаються місцезнаходження і доля майже 20 000 мешканців США. Серед них - українка Ірина Монастирна, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому.

Більше

XS
SM
MD
LG