Спеціальні потреби

Бiзнес-форум у Нью-Йорку - день другий


Нью-Йорк - 31 березня. У Нью-Йорку, в приміщенні Українського iнституту Америки, закiнчився дводенний економічний форум, влаштований Організацiєю українсько-американських бізнес-мереж. Форум зiбрав чималу кiлькiсть українських та американських пiдприємцiв та представників влади.

Другий день роботи розпочався з розгляду стану та перспектив спiвпрацi мiж Сполученими Штатами та Україною у галузi високих технологій. Обговорювалося майбутнє України у бiо-iнженерiї, аеро-космічному будiвництвi, комп`ютерному дизайнi учасники форуму учора також провели окремi дискусії на такi теми як товари народного споживання, будiвництво, машино та транспортне будування, метали та хімічна продукція.

Серед учасникiв форуму були українські бізнесмени, депутати, урядовці та представники американських компанiй. Всi вони погодилися, що спiвпраця мiж українським бiзнесом та американськими iнвесторами після помаранчевої революції перейшла з теоретичної площини до практичної. Американці з певною обережнiстю чекають на результати наступних парламентських виборiв в Українi, однак відзначають, що перша хвиля позитивних змiн вiдбулася вiдразу після приходу нової влади в Києві.

Про умови, якi для iнвесторiв намагається створити новий уряд, говорив міністр промислової полiтики України Володимир Шандра:

«Ми домагаємося, щоб була прозора iнвестицiйна політика – щоб вона була однакова для всіх фірм чи людей, які захочуть інвестувати кошти в приватизацію, чи інвестувати у внутрiшнiй ринок. Щоб були розписані ті правила гри, за якими грають усі учасники цього процесу, щоб не було так, що одних допускають до конкурсу – як Криворіжсталь – других не допускають до конкурсу. По-перше, це дасть кошти від приватизації, по-друге, це […] дійсно прихід інвестора, який зацікавлений в цьому об’єкті, який зацікавлений тим, щоб той об’єкт працював, щоб вкладались основні засоби в розвиток цього об’єкту, платились податки, платилась заробітна плата людям».

Для іншого учасника форуму партнера компанiї Кас-Груп Андрія Василяшка, важливим було те, що нарештi свiт починає дiзнаватися про Україну:

«Ми відчуваємо, начебто відбувається якась історична справедливість. Світ так довго не знав про нас, що зараз нічого особливого не відбувається. Ми, просто, є такими як ми є, а в цей час люди дізнаються, що українці можуть бути хорошими спеціалістами: вони розуміють економіку, вони відкриті, вони чекають партнерів-інвесторів і готові співпрацювати».

Американський українець Андрій Бігун, який довгий час працював торговим аташе в Посольствi США у Києві, висловив вдоволення тим, що новим українським урядом вже можна розвивати справжнiй діалог:

«Ми вже дійсно доходили до розмов, по окремих кімнатах, по окремих секторах – ми уже доходили до розмов, які суттєво вже є ділові – як можуть і американські чинники, і навіть самі українські підприємства, які тут є великим числом, як можуть так і вже розмовляти з урядом, а не лише дивитися, як оминути перепону одну чи перепону другу, але розмовляти з урядом, доходити до цілей, які і корисні будуть загально українському народові і тим бізнесам, які тут зiбралися».

Генеральний директор компанiї Фармак Філія Жебровська, у свою чергу, висловила переконання, що останні змiни в Українi вiдкрили українському бiзнесу двері у свiт:

«Ми думаємо і впевнені в тому, що та помаранчева революція, яка пройшла і ті вибори, які завершилися для нас дуже успішно, допоможуть бізнесу легко прийти на світові ринки, допоможуть бізнесу вільно розвиватися в Україні – без усяких репресій, без усякого незрозумілого контролю зі сторони служб, які не повинні займатися тим, чим вони займалися раніше».

Тим часом американець українського походження -- власник юридичної компанiї Маркіян Сiлецький говорить, що i юристам змiна влади в Українi вже принесла більше роботи:

«Перша хвиля відразу з’явилася в нас і в інших юридичних фірмах. Дуже багато роботи стало – великі інвестиції, малі інвестиції – так, воно дуже зросло. Я думаю, що буде дальший зріст щойно по виборах на другий рік , по виборах Верховної Ради».

Перед завершенням форуму його учасники порушили також такi теми як темпи приватизації та питання фіскальної i адміністративної реформ в Українi. Дехто з присутнiх сьогоднi візьме участь у круглому столi на тему «Сучасна Україна», який відбудеться в Колумбiйському унiверситетi – одному з найпрестижніших американських вищих наукових закладiв.

XS
SM
MD
LG