Спеціальні потреби

Нова опозицiя критикує вiзит Ющенка


Київ - 4 квiтня. Лідер прогресивних соціалістів Наталя Вітренко та голова партії «Братство» Дмитро Корчинський вважають, що візит Віктора Ющенка до США погіршить стосунки України з Росією.

Представники найбільш крайнього крила нової української опозиції негативно поставились до візиту Віктора Ющенка у США. Лідер Прогресивної соціалістичної партії Наталя Вітренко називає цей візит звітом перед американською стороною. На її думку, головна мета поїздки - замаскувати антинародну та антислов`янську діяльність нового президента. У Вітренко є низка претензій до Ющенка. Бюджет-2005 вона вважає антисоціальним, і крім того розповідає про політичні репресії, які зараз відбуваються у східних областях України. Вона також підкреслює, що візит Ющенка до США лише погіршить стосунки України з Росією та Євросоюзом:

«Я думаю, що основна ставка на Ющенка буде зроблена для того, щоб через Україну розгорнути потужну атаку на Росію і на Європу. Тобто місія Ющенка, і я думаю, цим закінчиться його візит, будуть різко погіршені стосунки Києва з Москвою і України з Євросоюзом, оскільки у постаті Ющенка Сполучені Штати Америки готують лобіста виключно своїх інтересів, і у такому руслі будуть використовувати його».

Лідер «Братства» Дмитро Корчинський займає більш меркантильну позицію. Він вважає, що по відношенню до США Україна завжди займалась політикою авансів, натомість жодного разу це не принесло матеріальної винагороди. Зі своєї подорожі Ющенко, замість очікуваних фінансів, привезе лише чергові обіцянки, каже Корчинський:

«Ющенко не привезе грошей. Ющенко не привезе десятків мільярдів інвестицій в українську економіку. Ющенко не привезе фінансової допомоги. Ющенко нічого не привевзе. Він привезе знову ж таки розмови і обіцянки, про СОТ, про НАТО, а де безвізовий режим для українців в Сполучених Штатах?».

Корчинський наполягає, що Україна повинна отримати від США реальну фінансову допомогу. Проте в отримання такої допомоги він вірить мало і закликає прискіпливо ставитись до новообраного українського президента якого, як вважає вiн, багато що пов`язує зі Штатами.

XS
SM
MD
LG