Спеціальні потреби

Силовики про резонансний арешт Бориса Колесникова - 2005-04-07


Київ - 7 квiтня. В Україні далі розгортається скандал довкола затримання голови Донецької обласної Ради Бориса Колесникова. Він один з близьких соратників бізнесмена Рената Ахметова і дуже впиливова людина в Донбасі. Затримали Колесникова прямо в Генеральній прокуратурі під час допиту. І сьогодні деякі подробиці цієї справи повідомили генпрокурор та міністр внутрішніх справ під час надання інформації депутатам.

Парламентське засідання сьогодні почалося темою арешту Бориса Колесникова. Зранку фракції СДПУ(о) та Регіони України заблокували парламентську трибуну з вимогою заслухати звіт силовиків та пояснення, чому затримали голову Донецької облради. На допит в Генпрокуратуру він приїхав у справі так званих сепаратистів, однак додому не полетів; його відвезли у слідчий ізолятор на Подолі. Представники фракції Регіонів назвали цей арешт початком політичних репресій, і пов`язали його з партійністю пана Колесникова – він очолює Донецький осередок Регіонів. Говорить Валерій Коновалюк:

«Сьогодні в донецьку вже йде 10-ти тисячний мітинг. Я думаю, що акції протесту будуть наростати, тому що сьогодні починається політична розправа, що може зачепити кожного. Ви знаєте, що ще два тижні тому була інформація, що готується операція з дискредитації провідних бізнесменів та політиків. Ця ситуація може зачепити кожного з нас, тому що сьогодні це лише перший крок і виклик».

Врешті 313 депутатів, в тому числі і з провладних фракцій проголсоували за те, аби послухати пояснення генпрокурора та мінстра внутрішніх справ. Те, що почула вся Україна, стало несподіванкою. Бориса Колесникова звинувачують у здирництві із шантажем та позгрозами вбивства – каже міністр Юрій Луценко.

За такий злочин закон передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Однак це не єдина справа, де фігурує пан Колесников. Генпрокурор Піскун заявив, що він також проходить у справі про заклики до порушення територіальної цілісності України.

На бік опозиції стала уповноважена з прав людини Ніна Карпачова. Вона каже, що Колесникова затримали незаконно, а вдома без годувальника залишилося двоє його маленьких дітей.

Справа затримання Бориса Колесникова сколихнула український політикум. Нова українська влада створила прецедент – коли за підозрою у тяжкому кримінальному злочині затримали високопосадовця, та ще й близького до найбагатшої людини країни. Це може слугувати сигналом для бізнесу, що тепер правила гри у цій сфері визначені законом, а не конкретними людьми. З іншого боку, опоненти влади тепер отримали аргумент на користь своєї тези про початок політичних репресій, а відтак докази у цій справі мають бути надзвичайно переконливими, а зтаримання відбуватися із дотриманням усіх належних процедур.

XS
SM
MD
LG