Спеціальні потреби

Вiзит Тимошенко до Росiї скасовано


Київ - 13 квiтня. Візит голови українського уряду Юлiї Тимошенко до Росії скасовано. Експерти кажуть, що таким чином українська влада відреагувала на гучну заяву російських правоохоронців, що прем`єр Тимошенко і досі перебуває у міжнародному розшуку.

Перший офіційний візит голови українського уряду Юлії Тимошенко до Росії не відбудеться. Наприкінці тижня прем`єр-міністр мала зустрітися в Москві із своїм колегою Михайлом Фрадковим та президентом Путіним.

Формальним приводом для перенесення або навіть скасування візиту названо посівну кампанію. Начебто Тимошенко не хоче залишати країну в цей складний час. Однак мало хто сумнівається, що справжньою причиною стала заява російського генпрокурора Устінова. Напередодні він сказав, що Тимошенко і досі є фігурантом у кримінальній справі, яка розслідується його відомством і знаходиться у міжнародному розшуку. Пізніше російський МЗС уточнив, що перешкод для приїзду голови українського уряду в Москву немає. Однак Кабмін вже висловив позицію вустами першого віце-прем`єра Анатолія Кінаха.

«Є попередня інформація, що візит перенесено. Я думаю, що ми, як незалежна держава, знайдемо можливість, щоб захистити гідність і авторитет як України так і прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Однозначно!».

Тимошенко не боїться, що її затримають у Росії за кримінальними звинуваченнями, каже депутат із фракції БЮТ Віктор Терен. Адже від російських правоохоронців її захищає дипломатичний імунітет. Депутат називає перенесення візиту виправданою реакцією на заяви російського генпрокурора, які він розцінює як політичний тиск.

«У Росії, як у тоталітарній державі, все санкціоновано з боку влади. Чи судові дії, чи дії прокуратури. І це є шантаж через те, що Росія не може змиритися, що Україна стає самостійним гравцем на міжнародній арені».

Політолог Андрій Окара вважає, що російська влада до візиту Тимошенко в Москву поки що морально не готова. Тому він припускає, що заява генпрокурора Устінова прозвучала не випадково і скоріш за все узгоджена із Володимиром Путіним. Однак політолог прогнозує, що конфлікт не стане значною перешкодою у стосунках України і Росії.

«Криза в Тузлі – це дійсно були критичні моменти. Ну, а це можна пережити. Російській стороні требе трохи уточнити заяву генпрокурора щодо того, чи дійсно Тимошенко розшукує Інтерпол. Але я думаю, що ця історія швидко забудеться і російська влада переграє цю невеличку гру».

Окара вважає, що компромісним виходом із ситуації могло б стати перенесення першої зустрічі двох прем`єрів на нейтральну територію, можливо у Крим.

XS
SM
MD
LG