Спеціальні потреби

Новини у справi Колесникова


Київ - 13 квiтня. Однією з головних тем в Україні залишається справа глави Донецької облради Бориса Колесникова, затриманого 6 квітня за підозрою у здирництві. Коленсикову висунуто звинувачення у вимаганні чужого майна із погрозою вбивства. Тим часом опозиція називає арешт Колесникова, однієї з ключових фігур Донецької бізнес-групи та голови обласного осередку Партії регіонів, політичною розправою.

Наметове містечко на підтримку Колесникова, розбите минулої суботи у Маріїнському парку навпроти Кабміну, росте. У ньому вже близько сорока наметів, і протестувальники кажуть, що чекають іще поповнення зі східних областей України, та обіцяють нову революцію. На п`ятий день пікетників перевідав головний опозиціонер – глава Партії регіонів Віктор Янукович. Арешт свого соратника він називає політичним замовленням:

«Колесников, будучи активним представником опозиційних сил, страждає сьогодні за свої політичні переконання,” – заявив Янукович. За його словами, головна мета нової влади – це дискредитувати опозицію в очах українського народу.

Партія регіонів та об`єднані соціал-демократи звернулися до президента Ющенка з вимогою гарантувати безпеку заарештованого глави Донецької облради. На думку депутатів-регіоналів, життя Колесникова під загрозою. Побоювання за своє здоров`я висловив у середу і сам заарештований, написавши у відкритому листі до Генпрокуратури, що не довіряє тюремним лікарям і просить забезпечити йому щоденний огляд його особистим лікарем – народним депутатом Бахтєєвою. Відомо, що нині Колесников утримується в Лук`янівському СІЗО, куди його перевели у вівторок увечері з ізолятора тимчасового утримання.

Вимагання передачі чужого майна з погрозою вбивства – саме таке обвинувачення висунуто Колесникову. Йдеться, зокрема, про вимагання акцій у власників одного з найбільших в Україні Донецького торгового центру “Білий лебідь”. Засумніватися у справедливості цих звинувачень змусив виступ на деяких телеканалах однієї з колишніх власниць “Білого лебедя” Оксани Пенчук. Вона стверджувала, що передача акцій відбувалася добровільно. Проте, як заявив в інтерв`ю тижневику “Грані плюс” ключовий свідок у справі, колишній директор торгового центру “Білий лебідь” Борис Пенчук, акції у його сім`ї таки вимагали шляхом шантажу і погроз, і робив це особисто Колесников. Розповідаючи про тиск з боку глави Донецької облради кореспонденту “Граней-плюс”, Пенчук заявляє буквально таке: “Він, наприклад, дзвонив з погрозами нам додому. Це тяжко позначилося на здоров`ї моїх батьків, і батько неодноразово казав про це Колесникову. Він казав: Борисе Вікторовичу, побійтеся Бога, що ви робите з нашою сім`єю, в сина – тобто в мене – намагалися стріляти... Але його не цікавила наша сім`я, його цікавило тільки наше майно. Він наполягав, він вимагав і під загрозою смерті ми все йому віддали!”.

У справі Бориса Колесникова немає політичного підгрунтя. Про це заявив у середу заступник міністра внутрішніх справ Геннадій Москаль. Як повідомив вiн, головний свідок сам прийшов до міліції, щоб свідчити про злочин, вчинений кілька років тому, оскільки вважав покарання винних неможливим за старої влади.

А тим часом чиїмось невдалим жартом виявилась інформація про замінування дамби Київської ГРЕС. З погрозою підірвати дамбу, якщо не звільнять главу Донецької облради Колесникова, невідомий подзвонив до міліції у середу вранці. Вибухівки у буцімто замінованих вагонах поблизу дамби не знайшли, але вагони з рейок відігнали. Як припускають, тим і була досягнута справжня мета “жартівника”, оскільки потяг стояв на цих рейках давно і заважав рухові транспорту.

XS
SM
MD
LG