Спеціальні потреби

Iноземнi експерти оцiнюють дiї української влади


Київ - 27 квiтня. Перші оцінки діям української влади почали давати американськi аналітики. Вони вважають, що інвестиційний клімат в Україні покращується, але уряду треба зробити декілька важливих кроків для залучення інвестицій.

Група експертів приїхала в Україну на запрошення фінансованої американським урядом Програми розвитку українських міст. Вони вивчають можливості залучення іноземних інвестицій. Аналітики впевнені – інвестиційний клімат в Україні зі зміною влади став більш сприятливим. Говорить президент компанії “Берман Груп” Нортон Берман.

«Сприйняття України в світі суттєво покращилося. Я думаю, жодна країна не могла сподіватися на таке позитивне висвітлення, яке було під час помаранчевої революції. Але цього замало для того, щоб заохотити іноземних інвесторів вкладати свої гроші у вашу економіку і створювати тут робочі місця. Деякі проблеми все ще не вирішені. Це й питання прозорості дій влади, і дотримання прав акціонерів. І президент і прем`єр-міністр говорять правильні ідеї, як цю ситуацію змінити. Я думаю, коли вони виконають свої обіцянки, інвестиційний клімат якісно зміниться і в країну прийде велика кількість серйозних інвесторів».

Берман вважає, що давати оцінку діям нової влади ще зарано. Іноземні інвестори ще чекають на конкретні кроки і тому не поспішають приходити на український ринок. Аналітик впевнений, що у нової влади є час – від 6 місяців до року, для роботи із конкретними компаніями. За цей час уряд має переконати у серйозності своїх намірів. Берман звертає увагу, що поки що в Україні немає єдиної структури, яка б займалася роботою з інвесторами:

«Я думаю, що люди в нашому бізнесі погоджуються, що необхідно створити національне агентство із залучення інвестицій, яке централізовано займалося цими питаннями. Воно повинно складатися з професіоналів високого гатунку і добре фінансуватися. Агентство повинно розповідати про можливості України всьому світу».

Інший американський аналітик Джек Вінсент вважає, що український ринок має величезні потенційні можливості. Прибутковість інвестицій в Україні значно більша, ніж в інших країнах Європи, зазначає вiн:

«Один бізнесмен сказав мені, що два роки тому його бізнес в Україні коштував 2-3 мільйони доларів. А минулого року він заробив 10 мільйонів доларів. Я думаю, що такі люди є справжніми відкривачами. Люди дивляться на них і кажуть – “Ти заробляєш непогані гроші в Україні. Може і мені варто уважніше поглянути на цей ринок. Можливо правила ведення бізнесу тут відрізняються. Але якщо ви будете проводити реформи, уряд стане діяти прозоріше і бізнес почуватиметься краще, я думаю сюди прийдуть великі інвестиції, і це дуже важливо».

У червні український уряд має намір провести інвестиційний форум у Києві. На ньому нова влада переконуватиме представників міжнародних компаній активніше вкладати гроші в українську економіку. До того часу, кажуть експерти, уряду треба серйозно попрацювати.

XS
SM
MD
LG