Спеціальні потреби

Джон МакКейн


Одним з найсильніших претендентiв у республіканському таборі до недавня вважали сенатора iз штату Арізона, ветерана В`єтнамської вiйни Джона МакКейна. Це вже його друга спроба позмагатися за звання кандидата у президенти від Республіканської партії. I хоч вiн своїм рейтингом на даному етапi помітно вiдстає від двох своїх головних суперників -- екс-мера Нью-Йорка Рудольфа Джулiанi та колишнього губернатора штату Массачусетс Мiтта Ромнi -- деякi експерти вважають, що в нього залишаються шанси їх випередити, зокрема за рахунок його досвiду як полiтика.

Джон МакКейн народився у зоні Панамського каналу 1936 року. Син та онук адміралів військово-морських сил США, МайКейн закінчив Національну морську академію, а під час В’єтнамської війни служив пілотом повiтряно-морських сил. Після того, як його літак 1967 року був збитий у Північному В’єтнамі, МакКейн опинився у військовому полоні, де зазнав тортур. Через п’ять років він повернувся додому національним героєм. Він каже, що його життєвий досвід робить його ідеальним кандидатом у президенти:

“Я можу відразу почати продуктивно працювати, мені не потрібен час для підготовки. Я бачив обличчя зла. Я пройшов війну. I саме це буде головним питанням. I саме тому у мене є усi дані стати наступним президентом США».

У крiслi сенатора МакКейн заробив репутацію жорсткого політика у питаннях зовнішньої політики та оборони, однак проявив лояльність республіканським принципам у сфері внутрішньої політики. У 2000 році він поступився номінацією у кандидати на президентське крісло від Республіканської партії Джорджу Бушу. У 2008 роцi він розраховує на підтримку як консерваторів-республіканців, так і незалежних виборців. Своїм пріоритетом він визначає національну безпеку:

“Не кажіть мені, що ми не можемо зробити нашу країну безпечнішою. Ми можемо. І повинні. І коли я стану президентом, я це зроблю”.

Сенатор з Арiзони виступає за впровадження реформи фінансування політичних кампаній та підтримує легалізацію незаконних іммігрантів, хоч його позиція у цих питаннях коштувала йому погіршення стосунків з консервативними представниками Республіканської партії.

Серед своїх суперників МакКейн також найбiльше вирізняється своєю пiдтримкою стратегії президента Буша в Іраку:

“Війна є значно важливішою, ніж будь-які мої політичні амбіції. Якщо ми програємо, регіон охопить хаос та геноцид, а наші вороги переслідуватимуть нас вдома”.

Експерти зауважують, що протягом своєї політичної кар’єри МакКейн завжди був темною конячкою. Джон Форт’є, експерт Американського Інституту підприємництва каже:

“Чи може він повернутися? Відповідно до опитувань, він досі має значну підтримку. Він – динамічний політик. Результат змагань всередині Республіканської партії важко передбачити, так що я б не виключав можливість його перемоги”.

Якщо МакКейна буде обрано кандидатом від республiканцiв i вiн переможе на виборах, вiн стане другим після Рональда Рейґана найстарiшим президентон США.

XS
SM
MD
LG