Спеціальні потреби

Актуально

Гендерна рівність не повинна бути новиною - Олена Зеленська на жіночому форумі в Абу-Дабі

Перша леді України Олена Зеленська отримує нагороду "Смолоскип свободи" від Гілларі Клінтон, колишньої держсекретарки США під час саміту Know Your Value Forbes 30/50 в Абу-Дабі, Об'єднані Арабські Емірати, 8 березня 2023. (AP Photo/Kamran Jebreili)

Гендерна рівність має бути нормою, а не тим, за що потрібно боротись, а статус першої леді - не лише формальність, адже він дає "силу, яка продовжує змінювати світ". Про це під час форуму Forbes 30/50 в Абу-Дабі заявила перша леді України Олена Зеленська.

Говорячи про Міжнародний жіночий день, вона відзначила: "Мені здається, що це той день, коли всі раптом згадують про важливість жінки, але це має відбуватися не лише один день у році. Рівність - це нормальна річ, це не те, за що ми повинні боротися, це не новина, яку ми повинні розповідати світу. Наступним кроком, який ми маємо зробити, це переконатися, що всі жінки й чоловіки розуміють, що [рівність] - це нормально".

Зеленська додала: "Мене справді надихає те, що раніше вважалося, що перші леді - це лише м’яка сила, але виявилося, що це не просто формальність, ми не просто м’яка сила, ми - сила, і ми можемо продовжувати змінити світ".

Саміт, приурочений до Міжнародного жіночого дня, об'єднав жінок з 50 країн світу, у тому числі лауреаток зі списків Forbes "30 до 30" і "50 понад 50", щоб відкрити можливості наставництва, співпрацювати та впроваджувати інновації в найактуальніших проблемах прав жінок. Серед гостей події також були відомі діячки та борчині за права жінок: американська тенісистка, 39-разова чемпіонка турнірів Великого шлему Біллі Джин Кінг, активістка Глорія Стейнем, за модерації Гілларі Клінтон та Міки Бжезинські.

Виступаючи на форумі, Стейнем заявила: "Якщо робота вдома не буде розподілена порівну, тобто якщо чоловіки не виховуватимуть немовлят і маленьких дітей так само, як і жінки, тоді чоловіки не зможуть розвинути свою повну турботу, терплячість. Тоді діти виростуть, не думаючи, що чоловіки можуть бути такими ж люблячими та терплячими, як жінки, і що жінки можуть бути такими ж активними та успішними у світі поза домом".

А колишня держсекретарка США й екс-перша леді Гілларі Клінтон, перша жінка-кандидатка у президенти від Демократичної партії в 2016 році, поділилася своїми порадами щодо того, як висловитися та усунути гендерний розрив. "Прийміть той факт, що вам потрібно бути підготовленим краще, ніж будь-хто інший. [...] Будь готова зробити все можливе, щоб бути впевненою, що ти знаєш, про що говориш, і маєш чітке уявлення про те, що хочеш повідомити".

Вона додала: шукайте союзників. "Якомога частіше шукайте тих, хто поділяє ваші погляди, - сказала Клінтон. - І просто знайте, що кожного разу, коли ви відстоюєте себе, ви відстоюєте буквально десятки тисяч, можливо, мільйони людей, які не мають права голосу, доступу чи таких можливостей, як у вас".

Перша леді України з нагоди Міжнародного жіночого дня також згадала в Instagram про загибель української волонтерки Яни Рихліцької внаслідок обстрілу під Бахмутом: "Це лише один болючий приклад змін, які трапились у житті українських жінок. Як звичне життя вмить змінилося на боротьбу і смертельний ризик. Неможливо змиритися з тим, що ми втрачаємо таких людей. [...] Світ має знати про цей щоденний подвиг і розуміти, якою тяжкою ціною дається зупинення агресії".

Раніше під час візиту до ОАЕ Зеленська також провела зустріч із Президентом ОАЕ, правителем емірату Абу-Дабі шейхом Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном, а також зустрілася з українками в ОАЕ, які об’єдналися в організацію "Українська жіноча ініціатива", що з 2021 році проводить вебінари й тренінги, інформуючи про культуру країни та працевлаштування, протидію гендерному насильству та захист прав жінок і дітей.

Всі новини дня

США підтримали створення трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України

Посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак. Фото зроблене 21 листопада 2022 року. VOA/Олексій Осика

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого [internationalized, - ориг.] суду в рамках судової системи України», - заявила представниця Держдепу.

Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголошує Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», - говорить представниця Держдепу.

Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

На питання української служби Голосу Америки про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер [internationalized tribunal, - ориг.] і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції».

Нагадаємо, що як повідомляв Голос Америки, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусового вивезення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден назвав виправданим ордер на арешт російського президента Путіна, який напередодні видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Байден підкреслив, що Путін скоїв воєнні злочини. Американський президент, однак, зауважив, що МКС має обмежене міжнародне визнання.

Дивіться також: Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео

Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Більше

XS
SM
MD
LG