Спеціальні потреби

Актуально

Сирійські активісти, що живуть у США, підтримують антиурядові протести

З домашнього офісу у своєму будинку у Сполучених Штатах Аммар Абдулхамід підтримує антиурядові протести на своїй Батьківщині. Як і чимало сирійських іммігрантів у США, Аммар налагодив зв’язок з громадянами Сирії та публікує здобуту інформацію на своїй Інтернет сторінці, яку назвав щоденник Сирійської революції.

«Наше завдання сприяти тому, щоб міжнародна громадськість, Адміністрація президента Обами та члени Конгресу США розуміли, чого прагнуть учасники протестів», - каже Аммар.

Аммар був вимушений залишити Сирію разом з родиною у 2005 році, після публікації статей з критикою президента Башар Аль-Асада.

«Вибір був між труною та в’язницею. Але брат дружини президента запропонував мені третю альтернативу - залишити країну», - пригадує він.

Сьогодні антиурядові протести на Батьківщині підтримує уся родина Аммара. Його дружина проводить зустрічі з сирійськими іммігрантами в Європі у тої час, коли він лобіює Конгрес США та американські приватні організації.

«Це не ісламістська, соціалістична чи капіталістична революція. Рухом керує прагматизм. Це рух за пристойний рівень життя, людську гідність, за право брати участь у процесі прийняття рішень в країні», - стверджує Аммар.

Абдулхамід закликає своїх співвітчизників уникати міжрелігійних конфліктів. У Сирії співіснує чимало релігій. Існують побоювання, що у випадку падіння режиму Ассада, на країну чекають етнічні конфлікти на зразок Іраку.


«Звичайно, люди припускаються помилок. Зрозуміло, виникають проблеми, але, на мій погляд, лідери протестів довели свою здатність вести цю революцію поміркованим, мирним шляхом», - говорить він.

На своїй Інтернет-сторінці Аммар пропагує зміну режиму в Сирії, але закликає йти іншим шляхом, ніж обрали чимало країн, які охопила Арабська весна.

«Ми не хочемо військового перевороту на зразок Єгипту чи Тунісу. Хоча такий шлях можливо трохи зменшує страждання народу, у його кінцевому результаті ми можемо отримати старий режим з новим обличчям», - каже активіст.

Найскладніше для самого Аммара - це переживання за безпеку людей, з якими він спілкується через Інтернет у Сирії.

«Насправді серце болить щодня. І не лише у нас, а у всіх сирійських вигнанців за кордоном, які налагодили контакти з людьми у Сирії. Ніколи не знаєш, хто раптом зникне», - ділиться він.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоче ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG