Спеціальні потреби

В Афганістані приведено до присяги нового президента


Новий президент Афганістану

В Афганістані пройшла інавгурація нового президента Ашрафа Гані - першого нового лідера з часів вторгнення США в цю країну в кінці 2001 року.

Тепер вже екс-президент Гамід Карзай отримав кермо влади в Афганістані після повалення Талібану. Після двох термінів перебування на президентській посаді Карзай більше не міг балотуватися на виборах.

Церемонія в президентському палаці в Кабулі проходила в умовах посилених заходів безпеки. На ній були присутні політичні та релігійні лідери Афганістану, а також делегати з усього світу.

Суперник Гані на виборах Абдулла Абдулла також був приведений до присяги в якості нового головного виконавчого директора згідно з угодою, досягнутою після політичної кризи, що тривала кілька місяців. Спеціально створена посада фактично є рівнозначною посаді прем'єр-міністра.

Інавгурація нового лідера знаменує першу демократичну передачу влади в цій спустошеній конфліктом країні. Після суперечки навколо результатів голосування, яка тривала кілька місяців, обидва політики домовились сформувати уряд національної єдності, в якому Абдулла зможе призначити своїх прихильників на низку міністерських посад.

Хоча сама церемонія пройшла гладко, надійшли повідомлення про вибух бомби в районі аеропорту Кабула, в результаті якого загинуло четверо людей.

Тимчасом службовець США повідомив, що американські війська залишаться в Афганістані на довший час. Угоду в цій справі підпише у вівторок новий президент країни. Угода про безпеку дозволить приблизно 10 тисячам американських військовослужбовців залишитися в Афганістані і після того, як 31 грудня закінчиться місія міжнародних сил.

XS
SM
MD
LG