Спеціальні потреби

Карзай категорично заборонив авіаудари по житлових районах Афганістану


Президент Афганістану Гамід Карзай заявив, що здійснення НАТО повітряних ударів по цивільних районах країни є «абсолютно заборонено», навіть в разі нападів на коаліційні сили.

У розмові з кореспондентами у вівторок, Карзай зазначив, що бомбардування домівок цивільного населення не дозволено за будь-яких обставин і, що Афганістан вважає повітряні удари «надмірним» і «незаконним» використанням сили.

Нагадаємо, що у понеділок представники НАТО повідомили про досягнення домовленості щодо обмеження застосування авіаударів у житлових районах Афганістану після смертельного повітряного удару минулого тижня. За повідомленням влади, внаслідок удару загинуло 18 цивільних.

Проте заступник командира сил США в Афганістані генерал-лейтенант Куртис Скапорроті заявив у понеділок, що військові далі матимуть можливість чинити повітряні удари, якщо іншої альтернативи немає.

Карзай є гострим критиком таких бомбардувань. У вівторок він вказав на Сполучені Штати і Францію – які вносять найбільший вклад у коаліційні сили в Афганістані – кажучи, що такі методи ніколи не використовуються у тих країнах.
XS
SM
MD
LG