Спеціальні потреби

Рада старійшин Афганістану шукає мирної розв’язки конфлікту в країні


Делегати з усього Афганістану вже другий день поспіль беруть участь у конференції ради старійшин, докладаючи зусиль для мирного врегулювання майже дев’ятирічного конфлікту.

У четвер приблизно 1 600 делегатів у 28 робочих групах шукали способів примирення з екстремістами угруповання Талібан, які очолюють насильницьке повстання проти уряду.

Конференція у західному районі Кабула продовжується, незважаючи на те, що в середу бойовики Талібану, оснащені поясами з вибухівкою, атакували ракетами збори ради старійшин. Ракети впали неподалік величезного шатра, в якому відбувається конференція. Не було повідомлень про жертв нападу.

У четвер делегати обмірковували справу, як встановити контакти з Талібаном для досягнення миру.

Угруповання Талібан не було запрошене на конференцію і применшило її значення. Таліби вже раніше заявили, що вони не розпочнуть мирних переговорів до часу, коли всі іноземні війська залишать Афганістан.

Тимчасом афганські офіційні особи повідомили, що в результаті нового насильства в південній провінції Гельманд загинуло восьмеро цивільних. Урядовий представник заявив, що четверо загинуло у перехресному вогні між силами безпеки і екстремістами в районі Марджа, і ще стільки ж у результаті вибуху міни під їх автомобілем у районі Навзад.

В лютому американські війська очолили операцію з метою звільнення Марджі від талібів. Проте британський командир у південному Афганістані сказав, що для усунення звідти бойовиків Талібану потрібно ще від трьох до чотирьох місяців.

XS
SM
MD
LG