Спеціальні потреби

Уряд Афганістану підписав проект мирної угоди з угрупованням Гезбі-Ісламі


Обмін документами після підписання мирної угоди між афганським урядом і угрупованням Гезбі-Ісламі

Після багатьох місяців складних переговорів уряд національної єдності Афганістану підписав проект мирної угоди з другим за величиною повстанським угрупованням. Це угруповання очолює відомий ватажок Гулбуддін Гекматяр, якого звинувачують у воєнних злочинах і в порушенні прав людини.

Угоду про припинення вогню підписано в четвер. У зв’язку з тим афганські офіційні особи висловлюють надію, що це може пом’якшити проблеми безпеки, перед якими стоїть розтерзана війною країна, і заохотити інші повстанські групи, що підтримують Талібан, приєднатися до мирного процесу. Це перша мирна угода, підписана в ході розпочатої Талібаном 15 років тому війни, коли його усунули від влади очолені Сполученими Штатами коаліційні сили.

Угруповання Гезбі-Ісламі очолює багаторічний повстанський командир Гулбуддін Гекматяр, сили якого у 1980-х роках воювали проти Радянського Союзу, а пізніше боролися проти Талібану за контроль над Афганістаном під час брутальної громадянської війни у 1990-х роках.

Проект угоди підписав радник з національної безпеки Афганістану Ганіф Атмар і головний представник Гекматяра Карім Амін. Церемонія підписання угоди передавалася засобами масової інформації.

Угода дозволить ватажкові, якого дехто вважає «глобальним терористом», повернутися до політичного життя після років таємного життя, правдоподібно в сусідньому Пакистані.

Хоча немає значної опозиції до мирної угоди, група активістів руху за права людини вийшла на вулиці Кабула, щоб осудити Гекматяра за його минулі зловживання.

Дивіться також: Остап Семерак: «Сміттєзвалищ в Україні настільки багато, що навіть органи місцевого самоврядування не знають про всі»

XS
SM
MD
LG