Спеціальні потреби

Панетта прибув з неоголошеним візитом до Афганістану


Міністр оборони США Леон Панетта прибув з неоголошеним візитом до Афганістану, в ході якого він матиме переговори з президентом Гамідом Карзаєм.

Панетта прибув до Кабулу в середу для консультацій з Карзаєм та військовими командирами, в тому числі генералом Джоном Алленом, щодо присутності в країні військ після завершення міжнародної бойової місії у 2014 році.

Перед прибуттям до Афганістану, Панетта сказав кореспондентам, що Білий дім сподівається невдовзі винести рішення щодо кількості американських військових, які залишаться в Афганістані після виведення з країни бойових підрозділів.

Панетта прибув до Афганістану з Кувейту.

На даний момент, в Афганістані перебуває приблизно 68 тисяч американських солдатів. Військове командування США пропонує, щоб після 2014 року, в регіоні залишилося до 15 тисяч військовослужбовців, які займалися б вишколом афганських сил та боротьбою з тероризмом.

У листопаді, Панетта заявив, що в країні необхідно зберегти певну частину військового контигенту, аби запевнити, що аль-Кайда «не знайде собі там нового безпечного притулку». Одначе, він не сказав скільки саме військовослужбовців буде потрібно для досягнення такої цілі.

США та Афганістан опрацьовують двосторонню домовленість щодо безпеки, в якій будуть накреслені деталі майбутньої присутності США в цій країні.

Міністр оборони також вказав на зменшення кількості нападів афганських сил безпеки на американських солдатів, проте зазначив, що ці так звані «інсайдерські» атаки далі викликають занепокоєння.
XS
SM
MD
LG