Спеціальні потреби

В Афганістані почалась передача контролю за безпекою місцевій поліції та армії


В Афганістані почалась передача контролю за безпекою місцевій поліції та армії

Північно-Атлантичний Альянс передав контроль за безпекою афганській поліції в центральній провінції Баміян. Офіційна церемонія відбулась у неділю. Новозеландські військові урочисто передали повноваження афганським поліцейським.

Баміян – перша з семи регіонів, де НАТО передасть відповідальність за безпеку афганським силам. Провінція Баміян - відносно спокійний регіон Афганістану. У цій місцевості знаходилися дві величезні буддійські статуї VI століття, які зруйнував Талібан.

НАТО планує до 2014 року повністю передати контроль за безпекою афганській армії та поліції. У такому разі іноземні війська зможуть залишити цю країну.

Минулого місяця президент США Барак Обама оголосив про вивід третини зі стотисячного американського контингенту вже у найближчі 14 місяців. Німеччина також заявила, що почне зменшувати свій п’ятитисячний контингент до кінця цього року. А президент Франції Ніколя Саркозі підкреслив, що французький контингент буде зменшено в такій же пропорції і за тим же графіком, що й американський. У Афганістані нині перебуває 4000 французьких солдат.

XS
SM
MD
LG