Спеціальні потреби

Літак на авіашоу врізався у натовп глядачів


Літак на авіашоу врізався у натовп глядачів

«Національні повітряні перегони» у місті Ріно, штат Невада, проходили у звичному ритмі. Аж поки пілот одномісного літака-винищувача часів Другої Світової Війни не втратив керування, і машина не врізалася у натовп людей. За лічені секунди лайнер зробив фігуру в небі і упав в секцію з VIP-глядачами.

«Я упала на землю, залізла під крісло і закрила голову руками», - говорить очевидиця тих подій, який пощастило вижити.

Більше півсотні осіб були доставлені у лікарню. У суботу було офіційно оголошено про загибель десяти людей, включно з 74-річним пілотом. Це вперше за останніх пів століття, що в подібних інцидентах загинули глядачі. Влада веде розслідування причин трагедії. Організатори уже заговорили про механічні неполадки літака. Принаймні на фото, зроблених перед самою катастрофою видно, як від літака відпадають деталі хвостової частини.

А днем пізніше на іншому авіа шоу – у штаті Західна Вірджинія сталася ще одна авіакатастрофа. На цей раз загинув лише пілот. Причинами аварії займаються експерти втім, фахівці авіа індустрії підняли питання безпеки авіа шоу та авіа перегонів, адже за цей рік подібних трагедій сталося уже чотири.

Одне з найгостріших питань – наскільки під час авіа перегонів захищені глядачі? Адже якщо під час авіа шоу літаки демонструють фігури пілотажу паралельно до трибун, то під час перегонів люди сидять усюди, і літаки літають в усіх напрямках. До того ж, вони розвивають швидкість до 800-миста кілометрів на годину. Дати відповідь на це питання вже найближчим часом повинні будуть експерти.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG