Спеціальні потреби

У Держдепі заявили, що Росія розбомбила учасників переговорів про політичний перехід у Сирії


На фото у центрі Захран Аллуш.

Вбивство лідера повстанського угрупування, яке бере участь у підготовці до діалогу про політичний перехід у Сирії, не є конструктивним, вважають у Вашингтоні. Про це у Державному департаменті США заявили коментуючи повідомлення про загибель у результаті російського авіаудару Захрана Аллуша, який очолював «Джейш аль-Іслам», найпотужнішну, за оцінками оглядачів, групу, яка протидіяла уряду Башара Асада.

Такі повітряні удари російської авіації надсилають невірний сигнал угрупованням, які беруть участь у політичному діалозі з метою припинення конфлікту в країні і ускладнюють зусилля по організації переговорів, заявили у Держдепартаменті США.

Захран Аллуш, лідер угруповання «Джейш аль-Іслам», під командуванням якого перебували тисячі бійців в околицях Дамаску, був убитий в п'ятницю в результаті повітряного удару, який, як стверджують джерела Reuters в середовищі повстанців, було завдано російськими військовими літаками.

Такі удари не найконструктивніше посланням

«Джейш аль-Іслам» брала участь у конференції в Ер-Ріяді, де сирійські опозиційні угруповання дійшли згоди про загальні цілі пропонованих політичних переговорів з метою припинення громадянської війни в країні та обрали у якості представника у цьому діалозі колишнього прем'єр-міністра Сирії.

«Удар по Аллушу, іншим членам "Джейш аль-Іслам" та іншим опозиційним угрупованням ускладнюють зусилля по організації серйозних політичних переговорів і припинення бойових дій у країні, - заявив Марк Тонер в ході брифінгу у Держдепартаменті. - Нам потрібен прогрес по обох цих питаннях в найближчі тижні».

«Такі удари не найконструктивніше послання», - додав він, зазначивши, що США сподіваються, що ці атаки не перекреслять досягнутий прогрес на шляху до переговорів.

Відповідаючи на запитання, чи піднімав Вашингтон це питання в контактах з Москвою, Тонер повідомив, що сторони ведуть діалог, але він не впевнений, що вони обговорювали безпосередньо дану конкретну тему.

Дивіться також: Ось чому ЗС США стали сильнішими, коли відкрили всі посади для жінок

Ось чому ЗС США стали сильнішими, коли відкрили всі посади для жінок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG