Спеціальні потреби

Американські інвестори допомагають відбудовувати Донбас


Інвест компанія та волонтери відбудували школу на сході України
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Інвест компанія та волонтери відбудували школу на Сході України

Коли влітку терористи захопили містечко Миколаївка під Слов’янськом, була зруйнована школа №3. Будівля постраждала настільки, що школу збиралися закривати. Але підняти її з руїн допомогли спонсори з інвестиційної компанії Horizon Capital разом із активістами Євромайдану. Щасливу історію про чудеса, які інколи трапляються, привезла з Донецької області наша кореспондентка Оксана Лігостова.

«Там, у Семенівці, стояли позиції терористів. От якраз звідти снаряд і прилетів».

Снарядом у школі вибило всі вікна і повністю знесло дах. Коли Артем після участі в АТО приїхав у звільнену від терористів рідну Миколаївку, на місці школи він побачив руїну. Артем закінчував цю школу; його мама викладає тут українську мову і літературу.

Про поведінку терористів розповідає доброволець батальйону «Донбас» Артем Бутов, колишній активіст Євромайдану».

«Терористи вели безладний вогонь по місту. Сенс, для чого вони це роблять: вони роблять розруху. Бомблять місто; от просто бомблять. Аби потім після себе залишити таке враження, ніби це зробила українська армія».

Бойовики Гіркіна, що захопили Слов’янськ, перемістилися сюди, у Миколаївку, на початку липня. Активні бойові дії на території містечка тривали всього лише 2 дні. Але рани, які по собі лишила війна, не загоїлись досі: тут і там у Миколаївці бовваніють страхітливі скелети будинків, зруйнованих під час бомбардувань.

Розповідає директор школи №3 у Миколаївці Ольга Краснопєєва:

«Бойовики ховалися за будівлями шкіл, дитячих садочків. Стрільнуть – і від’їдуть».

Як каже директор, їй довго не вдавалося знайти спонсорів, щоб відбудувати школу, і вона вже почала втрачати надію. Допомогло відеозвернення, яке розмістив в інтернеті Артем. Так вони вийшли на американську інвестиційну компанію Horizon Capital, яку в минулому очолювала нинішній міністр фінансів України Наталія Яресько.

Ольга Краснопєєва, директор школи №3 у Миколаївці

«Завдяки Horizon Capital ми відновили нашу матеріально-технічну базу. Так, не все ще зараз гладенько й ідеально, але ми сподіваємось за канікули закінчити ремонт, і школа відсвяткує своє друге народження».

Відремонтований актовий зал, нові стільці і шкільні дошки, парти і лінолеум, дверні блоки і будматеріали.Проект починався з суто матеріального фінансового виміру, а переріс у щось далеко більше. До школи в Миколаївці, куди поки що не доходить ніяка державна допомога, почали їздити волонтери, культурні активісти з Києва – режисери, художники, актори з групи «Новий Донбас». Разом з дітьми і батьками на суботниках вони розгрібали завали, а тоді ставили естрадні номери, влаштовували конкурси графіті, знімали кіно про Бетмена. І лід відчуження, який був між нимипопервах, помалу танув. Бо справді, яка різниця, хто тут зі Сходу, а хто із Заходу. Всі діти однаково люблять подарунки під ялинку, усі мають вчитися в теплих ошатних школах, і ніхто не заслуговує на війну. Так із бажання допомогти одній конкретній школі вийшов діалог, який був відсутній 23 роки.

Як згадує виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна, розбомблену школу в Миколаївці вона вперше побачила у теленовинах.

«Просто не можеш бути байдужим. Я не могла дивитися і нічого не робити».

У канадійки Олени, яка вже 20 років живе в Україні, батько був родом з Донбасу. Для неї це особливий проект. І до сліз розчулює подарунок з Миколаївки, сплетений для неї дитячими руками. Вона мріє про продовження: комп’ютери і швидкий інтернет для миколаївської школи. А також про те, щоб більше спонсорів приєдналося до ініціативи, аби допомогти не одній, а усім школам, зруйнованим під час бойових дій.

Виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна підкреслює:

«Це початок. Я вважаю, що інші організації, корпорації мають також допомогти іншим школам, щоб не лише повернути те, що було, але щоб було краще».

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG