Спеціальні потреби

Американські інвестори допомагають відбудовувати Донбас


Інвест компанія та волонтери відбудували школу на сході України
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Інвест компанія та волонтери відбудували школу на Сході України

Коли влітку терористи захопили містечко Миколаївка під Слов’янськом, була зруйнована школа №3. Будівля постраждала настільки, що школу збиралися закривати. Але підняти її з руїн допомогли спонсори з інвестиційної компанії Horizon Capital разом із активістами Євромайдану. Щасливу історію про чудеса, які інколи трапляються, привезла з Донецької області наша кореспондентка Оксана Лігостова.

«Там, у Семенівці, стояли позиції терористів. От якраз звідти снаряд і прилетів».

Снарядом у школі вибило всі вікна і повністю знесло дах. Коли Артем після участі в АТО приїхав у звільнену від терористів рідну Миколаївку, на місці школи він побачив руїну. Артем закінчував цю школу; його мама викладає тут українську мову і літературу.

Про поведінку терористів розповідає доброволець батальйону «Донбас» Артем Бутов, колишній активіст Євромайдану».

«Терористи вели безладний вогонь по місту. Сенс, для чого вони це роблять: вони роблять розруху. Бомблять місто; от просто бомблять. Аби потім після себе залишити таке враження, ніби це зробила українська армія».

Бойовики Гіркіна, що захопили Слов’янськ, перемістилися сюди, у Миколаївку, на початку липня. Активні бойові дії на території містечка тривали всього лише 2 дні. Але рани, які по собі лишила війна, не загоїлись досі: тут і там у Миколаївці бовваніють страхітливі скелети будинків, зруйнованих під час бомбардувань.

Розповідає директор школи №3 у Миколаївці Ольга Краснопєєва:

«Бойовики ховалися за будівлями шкіл, дитячих садочків. Стрільнуть – і від’їдуть».

Як каже директор, їй довго не вдавалося знайти спонсорів, щоб відбудувати школу, і вона вже почала втрачати надію. Допомогло відеозвернення, яке розмістив в інтернеті Артем. Так вони вийшли на американську інвестиційну компанію Horizon Capital, яку в минулому очолювала нинішній міністр фінансів України Наталія Яресько.

Ольга Краснопєєва, директор школи №3 у Миколаївці

«Завдяки Horizon Capital ми відновили нашу матеріально-технічну базу. Так, не все ще зараз гладенько й ідеально, але ми сподіваємось за канікули закінчити ремонт, і школа відсвяткує своє друге народження».

Відремонтований актовий зал, нові стільці і шкільні дошки, парти і лінолеум, дверні блоки і будматеріали.Проект починався з суто матеріального фінансового виміру, а переріс у щось далеко більше. До школи в Миколаївці, куди поки що не доходить ніяка державна допомога, почали їздити волонтери, культурні активісти з Києва – режисери, художники, актори з групи «Новий Донбас». Разом з дітьми і батьками на суботниках вони розгрібали завали, а тоді ставили естрадні номери, влаштовували конкурси графіті, знімали кіно про Бетмена. І лід відчуження, який був між нимипопервах, помалу танув. Бо справді, яка різниця, хто тут зі Сходу, а хто із Заходу. Всі діти однаково люблять подарунки під ялинку, усі мають вчитися в теплих ошатних школах, і ніхто не заслуговує на війну. Так із бажання допомогти одній конкретній школі вийшов діалог, який був відсутній 23 роки.

Як згадує виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна, розбомблену школу в Миколаївці вона вперше побачила у теленовинах.

«Просто не можеш бути байдужим. Я не могла дивитися і нічого не робити».

У канадійки Олени, яка вже 20 років живе в Україні, батько був родом з Донбасу. Для неї це особливий проект. І до сліз розчулює подарунок з Миколаївки, сплетений для неї дитячими руками. Вона мріє про продовження: комп’ютери і швидкий інтернет для миколаївської школи. А також про те, щоб більше спонсорів приєдналося до ініціативи, аби допомогти не одній, а усім школам, зруйнованим під час бойових дій.

Виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна підкреслює:

«Це початок. Я вважаю, що інші організації, корпорації мають також допомогти іншим школам, щоб не лише повернути те, що було, але щоб було краще».

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито

Відео

Інтерв'ю із Оленою Шуляк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
XS
SM
MD
LG