Спеціальні потреби

США засудили використання довільних затримань іноземних громадян як інструменту у міждержавних відносинах


Держсекретар США Ентоні Блінкен

Держсекретар США Ентоні Блінкен привітав розроблену Канадою «Декларацію проти використання довільних затримань в міждержавних відносинах».

Агенція Reuters повідомила, що за словами високопосадовця Канади, дана ініціатива була викликана арештами іноземців у Китаї, Ірані, Росії та Північній Кореї

Декларація відзначає: "Довільні арешти, або затримання громадян інших країн з метою примусити до певних дій, або отримати важелі впливу на уряди інших країн протирічать міжнародному праву, підривають міжнародні відносини, та мають негативний вплив на іноземці, які подорожують, працюють, або живуть за межами країн їх громадянства. Іноземні громадяни, які перебувають за межами країн гомадянами яких вони є, вразливі до довільних арештів та затримань, або засуджень з боку урядів, які прагнуть підштовхнути інші уряди до дій".

Як відзначає інформаційна агенція Reuters, США та Канада звинувачують Китай та інші країни у використанні довільних затримань.

Агенція повідомила, що за словами високопосадовця Канади, дана ініціатива була викликана арештами іноземців у Китаї, Ірані, Росії та Північній Кореї. Декларація не спрямована проти жодної країни, пишують Reuters.

"Для мене велика честь брати участь в запуску цієї важливої ініціативи і сьогодні разом з міжнародним співтовариством виступити проти використання довільних затримань в міждержавних відносинах. Я вітаю Канаду з тим, що вона показала приклад і зустріла схвалення з боку настільки багатьох держав", - заявив Ентоні Блінкен.

"Довільні затримання заборонені міжнародними конвенціями з прав людини, - нагадав Блінкен. - Коли їх використовують щоб отримати важелі впливу в міждержавних відносинах, що роблять занадто багато країн, вони представляють собою огидне порушення прав відповідної особи і образу норм міжнародної дипломатії. Широка коаліція урядів, що підтримує цю декларацію, виразно демонструє, що історія залишається на боці прав людини і верховенства закону, а не цинічного використання закону в якості політичного інструменту. Люди - не розмінна монета. Сполучені Штати повністю підтримують цю декларацію і закликають всі країни, які поділяють цю думку, працювати разом, щоб чинити тиск на країни, які здійснюють такі затримання, з метою покласти край цій практиці, звільнити осіб, які утримуються під вартою в таких умовах, і поважати верховенство закону і права людини".

Декларацію привітав верховний представник ЄС у справах зовнішньої політики та безпеки Жозеп Борель.

"ЄС відкидає глобальні арешти на затримання тисяч на основі непідтверджених політично мотивованих обвинувачень, без дотримання норм права", - відзначив Борель у Twitter.

"Розбіжності між державами неповинні розігруватись життями людей. Довільні затримання громадян інших країн порушують міжнародні норми", - заявив міністр закордонних справ Німеччини Гейко Маас.

Коментуючи Декларацію, колумніст видання The Washington Post Джейсон Резаян назвав практику довільних затримань "захопленням заручників з боку держав".

Дивіться також: Хто ризикує потрапити у сексуальне рабство і як можливо викорінити це явище

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG