Спеціальні потреби

Міжнародна Амністія: Міліція – головний порушник прав людини в Україні


Міжнародна Амністія: Міліція – головний порушник прав людини в Україні

Опублікований у п’ятницю 13-го травня звіт міжнародної правозахисної організації Міжнародна амністія називає правоохоронні органи – серед основних порушників прав людини в Україні.

У звіті Міжнародної амністії за минулий рік серед правопорушень, що здійснюються в Україні, названо: катування в тюрмах, відмова в наданні медичної допомоги ув’язненим, погрози з боку міліції на адресу біженців, затримання та побиття мирних демонстрантів.

«1-го липня Європейський суд з прав людини встановив, що групу ув’язнених, побитих у Замковій виправній колонії у Хмельницькій області в двох окремих випадках у 2001-му та 2002-му роках, піддавали катуванням. Побиття відбувалися під час учбових тренувань групи швидкого реагування – спеціального загону тюремної охорони для придушення заворушень у в’язницях», – йдеться у звіті.

В’язні також не мають доступу до медичних послуг.

«7-го квітня Тамаз Кардава помер у лікарні через те, що йому відмовили у життєво необхідній медичній допомозі. 30-го березня Тамаз Кардава шість годин пролежав на ношах на підлозі у залі Шевченківського суду міста Києва. Суддя відхилила прохання його адвоката про негайну госпіталізацію», – зазначено у звіт.

Відповідно до звіту Міжнародної амністрії у 2010-му році правозахисникам та правозахисним громадським організаціям стало важче працювати. На них здійснюють фізичні напади та чинять перешкоди в судах.

У звіті також йдеться про те, що в Україні для тиску на правозахисників використовується примусове психіатричне обстеження. Так, 29-го жовтня Вінницький суд видав розпорядження про примусове психіатричне обстеження профспілкового активіста Андрія Бондаренка. У листопаді після оскарження це рішення залишилось в силі. Андрій Бондаренко ніколи не страждав на психічні захворювання й пройшов три психіатричні експертизи, які підтвердили, що він психічно здоровий, при чому остання з них відбулася у жовтні.

«Шукачам притулку в Україні, як і раніше, загрожують безпідставні затримання, расизм та здирства з боку працівників міліції», – зазначають міжнародні правозахисники.

В Україні також продовжують затримувати й поміщати під варту через колір шкіри.

До звіту також внесено інформацію про побиття найнятими харківською міською радою охоронцями мирних демонстрантів, які протестували проти незаконного вирубування дерев у Харкові.

XS
SM
MD
LG