Спеціальні потреби

У США вшановують пам’ять жертв терактів 11 вересня 2001 року


Президент Барак Обама і перша леді Мішель Обама

Сьогодні виповнюється 14 років із дня атак терористів-смертників, що забрали життя близько 3 тисяч людей.

Сьогодні в США відзначають 14-ту річницю терористичних атак 11 вересня 2001 року.

По всій країні заплановані заходи в пам'ять про той день, коли терористи-смертники захопили чотири літаки. Два з них врізалися у вежі-близнюки Всесвітнього торговельного центру в Нью-Йорку, один врізався в будівлю Пентагону, а четвертий розбився на полі в Шенксвіллі, штат Пенсильванія, не долетівши до передбачуваної мети - Вашингтона.

Президент США Барак Обама, його дружина Мішель і співробітники Білого дому взяли участь у хвилині мовчання в п'ятницю вранці. Відтак президент зустрінеться з військовослужбовцями на базі Форт-Мід в околицях Вашингтона і обговорить з ними зусилля щодо забезпечення безпеки країни.

Після терактів, що сталися 14 років тому, на місці колишнього Всесвітнього торговельного центру було відкрито Музей 11 вересня, експозиція якого включає фотографії та інші речі, пов'язані з атакою.

У Пентагоні в пам'ять про події 11 вересня встановлені 184 лавки - за кількістю загиблих, - під кожною з яких тече вода.

У Пенсильванії був встановлений національний меморіал «Рейс 93» в пам'ять пасажирів і членів екіпажу літака, які спробували чинити опір терористам, які захопили лайнер.

В результаті терактів 11 вересня в Нью-Йорку, Вашингтоні та Шенксвіллі загинуло близько 3 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG