Спеціальні потреби

В Антарктиці створять унікальний заповідник


Представники 24 країн та Європейського Союзу домовились про створення найбільшої морської заповідної території в Антарктиці. Підписати історичну угоду вдалось після багатьох років дипломатичних суперечок.

Росія, яка довгий час опиралась домовленості, дала свою згоду під час щорічної зустрічі Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (АНТКОМ), що пройшла в австралійському Гобарті.

«Це ключове рішення не лише для Антарктики, а й з огляду на спроби захистити життя морської флори й фауни в усьому світі», - розповів голова американської делегації на зустрічі Еван Блум.

Угода про заповідну зону у морі Росса передбачає захист території в понад 1,5 мільйонів квадратних кілометрів, це дорівнює сукупній площі Великої Британії, Німеччини та Франції. На території в понад 1,12 мільйонів квадратних кілометрів не можна буде ловити рибу.

Море Росса – домівка для пінгвінів, тюленів, антарктичних окунів, китів та величезної кількості крилю – є однією з останніх незайманих морських екосистем у світі.

Дивіться також: Дослідження: активний спосіб життя на ранній стадії Альцгеймера, суттєво сповільнює недугу

Дослідження: активний спосіб життя на ранній стадії Альцгеймера, суттєво сповільнює недугу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

XS
SM
MD
LG