Спеціальні потреби

У США відбудеться саміт по боротьбі з тероризмом


Міністр юстиції США Ерік Голдер

Як повідомила адміністрація США, у наступному місяці у Вашингтоні пройде саміт, присвячений боротьбі з войовничим екстремізмом. Лідери європейських країн і США закликали до посилення прикордонного контролю та заходів, пов’язаних з моніторингом користувачів Інтернету.

Про цю нараду, призначену на 18 лютого, оголосив у неділю 11 січня міністр юстиції США Ерік Голдер. В даний час він знаходиться в Парижі, беручи участь у надзвичайній конференції з питань боротьби з тероризмом, скликаній після терактів у Франції, що призвели до загибелі 17 осіб.

«Ми повинні не тільки притягнути до відповідальності тих, хто здійснює настільки жахливі дії», – заявив Голдер. «Нам також необхідно викорінити глибинні причини радикалізації цих людей, дії яких загрожують усьому людству», – підкреслив він.

Як зазначив міністр юстиції США, «ми об’єднаємо зусилля всіх наших союзників і обговоримо, що може зробити кожен з них для того, щоб протистояти цьому войовничому екстремізму, який існує в різних країнах світу».

Як наголошується в заяві Білого дому, в центрі уваги учасників майбутнього саміту, перебуватимуть «передові методи і зусилля», застосовані в рамках пілотних програм боротьби з екстремізмом, зокрема, на території США.

У неділю зібралися на нараду в Парижі міністри внутрішніх справ і юстиції США і європейських країн, які закликали посилити контроль над Інтернетом, а також прикордонний контроль з метою запобігання терактам, подібниим до недавньої бійні в редакції французького тижневика «Шарлі Ебдо». Нагадаємо, що жертвами теракту стали журналісти і поліцейські; іншими словами те, що трапилося – це пряма загроза свободі слова і преси.

Міністр закордонних справ Франції Бернар Казеньов, з ініціативи якого було скликано цю нараду на рівні міністрів, заявив, що європейським країнам необхідно підвищити ефективність обміну інформацією і краще відслідковувати переміщення людей, що перетинають державні кордони.

Разом з тим Казеньов підкреслив, що, незважаючи на посилення контролю, необхідно дотримуватися «основних прав і свобод» людини.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG