Спеціальні потреби

Актуально

Криміналу у побитті Тимошенко немає

Харківська прокуратура не знайшла причин порушувати кримінальну справу по застосуванню насильства щодо екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Після перевірки за заявою Тимошенко, Харківська прокуратура погодила з Генеральною своє рішення про відмову у порушенні справи, про це заявив генпрокурор Віктор Пшонка.

Причиною заяви екс-прем’єра про порушення кримінальної справи були гематоми на її тілі, але оскільки вона тричі відмовлялася від проведення медичної експертизи, то у прокуратурі не виключають, що Тимошенко сама поставила собі синці.

«Чи можна виключити те, про що ми говоримо? Напевно ні, не маючи висновку судово-медичної експертизи. І якби була згода на проведення такої експертизи, то там стояло б і це питання для судмедексперта", - сказав Пшонка.

Він також підтвердив, що хоча Тимошенко офіційно не заявляла про голодування, вона вживає тільки воду та сік. За процедурою, оголошення голодування у виправній колонії означало б переведення Тимошенко в окрему камеру, без холодильника та їжі, а потім представники колонії мали б з’ясовувати причини відмови від їжі.

У п’ятницю до Тимошенко не пускали. Як повідомили представники державної пенітенціарної служби Євгенію Тимошенко та Сергія Сасу, які домовлялися про побачення з екс-прем’єром, не пустили тому що у той час з нею працювала міжнародна комісія за участю німецьких та українських лікарів.

Згодом захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко, повідомив у коментарі інформаційному агентству УНІАН про те, що екс-прем’єр не зверталася з проханням про новий огляд німецькими лікарями, та в четвер навіть не знала про запланований візит медиків.

Про стан здоров’я екс-прем’єа відомо і з заяв її доньки та наближених осіб, які передають повідомлення Тимошенко з колонії. Одне з яких оприлюднила Євгенія Тимошенко під час своєї участі у ток-шоу на німецькому телеканалі ZDF. Вона сказала, що екс-прем’єр дуже вдячна міжнародній спільноті за підтримку. Відповідаючи на запитання, донька повідомила, що Тимошенко стало гірше, а з часу приходу до влади уряду Януковича українці почали жити в страху.

«Ми просили її зупинити голодування, але вона – дуже сильна … вона хоче й надалі боротися за Україну, за побудову демократії в нашій країні, і вона не відступиться, навіть не дивлячись на психологічний тиск, який щоденно чиниться на неї у в’язниці», - сказала Євгенія Тимошенко.

Українські експерти вважають, що голодування Тимошенко – це ефективний метод привернути увагу світової спільноти до того, що відбувається зі станом демократії та судочинства в Україні. Але тиск створений на українську владу може призвести до негативних наслідків на життя України в цілому, адже окрім країн західної Європи та США, тиск відчувається і зі сторони Росії.

«Це на користь владі, на користь Україні та українцям. Якщо ми надалі будемо бачити цей стан політичного бойкоту, то українській владі доведеться виправляти ситуацію, інакше ми не будемо прийняті в нормальну сім’ю європейських народів», - сказав Голосу Америки Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Одну із загроз експерти вбачають у тому, що створений тиск підштовхне до радикальних вчинків частину прибічників Тимошенко. За приблизними підрахунками політологів - це 3-5% від загальної кількості.

«Я думаю, що може знайтися кілька мільйонів абсолютно радикально налаштованих фанатів Тимошенко, а все що зараз відбувається може підштовхнути їх до якоїсь дії», - сказав Голосу Америки директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський.

За даними соціологічних досліджень, судова справа Тимошенко та її відмова від їжі не додали екс-прем’єру балів у політичному рейтингу. З іншого боку, за словами Погребинського справа проти Тимошенко вже скомпрометувала українську владу, а подальше нагнітання ситуації не допоможе владі вивести країну з глухого кутка.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG