Спеціальні потреби

Апеляційний суд відмовився розглядати арешт Тимошенко


Апеляційний суд відмовився розглядати арешт Тимошенко

Апеляційний суд Києва, як і Печерський райсуд, залишив Юлію Тимошенко в СІЗО. Рішення було винесено швидко. В апеляційній інстанції навіть не взяли до розгляду скаргу захисту на арешт екс-прем’єрки.

Свою відмову розглядати скаргу Апеляційний суд аргументував тим, що постанова Печерського райсуду про арешт оскарженню не підлягає.

Як пояснили прокурори журналістам, рішення про взяття під варту не може оскаржуватися окремо; його можна оскаржувати лише разом із рішенням по суті пред’явленого обвинувачення. Мовляв, саме такі норми містить чинний Кримінально-процесуальний кодекс.

Натомість адвокат Тимошенко Микола Сірий назвав це абсурдом.

«Це просто «бєспрєдєл» судовий, коли людина заарештована , і вона не може оскаржити це рішення. Абсурд, реальний абсурд», – обурився Сірий. Він також пообіцяв оскаржити рішення Апеляційного суду у Верховному суді України, а далі у Європейському суді з прав людини.

А тим часом влада висуває проти екс-прем’єрки нові й нові звинувачення. Є інформація про причетність Тимошенко до замовного вбивства народного депутата Євгена Щербаня, розстріляного 1996 року в Донецькому аеропорту. Про це заявив в інтерв’ю журналу «Фокус» перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. За його словами, таку інформацію містять матеріали справи проти Павла Лазаренка у США. Мовляв, один зі свідків сказав, що гроші за вбивство Щербаня кілер отримав від Лазаренка і Тимошенко.

Щербань, утім, дав ухильну відповідь на запитання про те, чи планує прокуратура висувати офіційне звинувачення Тимошенко. Він послався на те, що і свідок, і матеріали справи знаходяться у Сполучених Штатах.

У партії «Батьківщина» цю заяву Кузьміна назвали ознакою шизофренії.

«У спробах вислужитися перед Януковичем працівники відомства його кума впали в шизофренію. Хвороблива фантазія прокурорських лакеїв Януковича не знає меж. Справи, сфальшовані ГПУ проти Ю. Тимошенко, розвалюються одна за одною, зате кожне нове звинувачення ще далі від реальності й абсурдніше, і ще цікавіше для вітчизнянної психіатрії», – заявили у прес-службі «Батьківщини».

Так чи інакше, наразі триває суд над Тимошенко у «газовій» справі. Слухання поновляться у понеділок, і вже пішов другий тиждень, відколи екс-прем’єрка оселилася в СІЗО.

В її статусі арештантки поки що без змін, і чимало оглядачів пов’язують це з провалом переговорів двох президентів у Сочі 11 серпня. У п’ятницю 12 серпня нарешті стало відомо те, про що здогадувались експерти: Янукович і Медведєв не домовились. Росія не буде переглядати газові контракти, як цього домагається Україна, а Україна не вступатиме в Митний союз і не зливатиме Нафтогаз із Газпромом, як цього хоче Росія.

Як повідомило РИА Новости з посиланням на джерело у Кремлі, президент Росії Дмитро Медведєв під час переговорів з українським колегою Віктором Януковичем підкреслив необхідність дотримання чинних газових контрактів та закликав не політизувати це питання.

Експерти заговорили про можливість нової «газової» війни між Україною і Росією. Як твердять оглядачі, аргументом у суперечці двох держав про газові ціни – якщо справа дійде до міжнародного арбітражу – могло б послужити рішення Печерського райсуду про незаконність газових угод, підписаних Юлією Тимошенко.

XS
SM
MD
LG