Спеціальні потреби

CША перекидають війська в Азію


Щороку США і Таїланд проводять спільні військові навчання Золота Кобра. Масштабні бойові операції тривають протягом тижня і є одними з найбільших міжнародних маневрів у світі. Сьогодні вони підкреслюють намір США перебалансувати сили, зосередившись на азійському регіоні, каже Абрам Денмарк - аналітик з питань безпеки Національного Бюро Вивчення Азії:

«План перебалансування, означає що більшість історії, яка буде написана про 21-е століття, стосуватиметься Азійсько-Тихоокеанського регіону. Оскільки США також тихоокеанська держава, ми хочемо упевнитись, що і надалі зможемо мати тут доступ та збережемо свій вплив»

У червні Міністр Оборони США Леон Панетта побував з історичним візитом у В‘єтнамі. Там він відвідав військову базу Кем Ран Бей, яка була центром логістики американців під час В‘єтнамської війни. До 2020-го року 60 відсотків військово-морських сил США буде дислоковано в Азії, каже Леон Панетта:

«Очевидно, що нам потрібно збудувати кращі відносини у сфері оборони з В‘єтнамом та іншими країнами. Ми повинні допомогти їм з тренуваннями, надавати підтримку у всьому, що їм необхідно для зміцнення їхньої обороноздатності»

Ми не побачимо повторення сценаріїв холодної війни чи війни у В‘єтнамі ...
Абрам Денмарк

За подібною підтримкою до США вже звернувся уряд Філіппін. Тривають також переговори з Таїландом щодо використання авіабази Утапао як постійного центру для сил гуманітарної допомоги та швидкого реагування у надзвичайних ситуаціях.

Зміцнення позицій США в Азії буде відбувається іншим чином, ніж це було у минулому, каже Абрам Денмарк:

«Ми не побачимо повторення сценаріїв холодної війни чи війни у В‘єтнамі. Натомість, США будуватимуть в регіоні менші, мобільніші сили і шукатимуть міцніших політичних союзів з нашими партнерами»

Не всі задоволені увагою США до Азії. У час, коли президент Філіппін минулого місяця підписував у Вашингтоні угоди з американським урядом, під стінами американського посольства в Манілі зібрався протест проти збільшення військової присутності США.

Також критикує США Китай, який стрімко нарощує власні військово-морські сили і претендує на статус регіональної суперсили. Пекін побоюється, що Вашингтон намагається обмежити його вплив, каже президент національного інституту вивчень регіону Південно-китайського моря Ву Чікун:

«На мою думку, стримання Китаю є одним із завдань зміни стратегічного оборонного фокусу США на Азійсько-тихоокеанський регіон»

На маневрах Золота Кобра Китай та В‘єтнам були присутні як спостерігачі. Американські генерали намагаються переконати їх, що ні ці навчання, ані нарощення військової потужності США в Азії загалом не загрожують жодній конкретній країні і ставлять перед собою лише оборонні цілі

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG