Спеціальні потреби

Актуально

США можуть намітити відмову від викопного авіапалива на 2050 рік

В адміністрації президента Байдена обговорюють можливість намітити відмову від використання викопного палива літаками на 2050 рік в рамках кампанії щодо боротьби зі зміною клімату, повідомляють знайомі з ситуацією джерела.

Білий дім в останні дні активізував зусилля, спрямовані на трансформацію економіки США, у тому числі і за рахунок інвестицій, орієнтованих на захист навколишнього середовища, і заходів, покликаних стимулювати перехід на електромобілі.

Адміністрація Байдена обмірковує заходи стимулювання для підтримки виробництва екологічного авіаційного палива в приватному секторі, прагнучи усунути викиди парникових газів в авіаційній галузі.

Як розповіли два анонімні джерела, адміністрація розглядає можливість намітити термін переходу на 2050 рік: до цього моменту авіакомпанії повинні будуть повністю перейти на авіаційне паливо з відновлювальних джерел.

У травні BBC відзначили, що хоча у порівнянні із іншими секторами, авіація відповідальна за відносно малу долю парникових викидів (2,5%), її доля зростає найшвидше - на 5% щороку між 2000 та 2019 роками. Як повідомляється у якості альтернативи, або доповнення до викопного палива, у майбутньому можуть ширше використовуватись пальне вироблене із переробленої кухонної олії, викидів промисловості, залишків сільського та лісового господарства, а також синтетичне пальне створене з використанням електромеханічної реакції між водою та вловленим двоокисом вуглецю.

"Якщо світ прагне обмежити глобальне потепління шляхом виконання амбітних скорочень щодо викидів двоокису вуглецю, які зазначно у Паризькій угоді, авіації доведеться у довготерміновій перспективі взагалі відмовитись від викопного палива", - відзначав матеріал BBC.

Напередодні Міжурядова панель ООН зі зміни клімату видала доповідь відповідно до якої мета Паризьких домовленостей - зупинити глобальне потепління на рівні 1,5C - стане недосяжною, якщо не буде вжито масштабних і швидких заходів із зменшення викидів парникових газів.

Автори звіту вказують - кліматична система безумовно постраждала від людського впливу, вплив людини спричинив підвищення температури земної поверхні, а рівень світового океану може піднятись на два метри вже до кінця століття. Нещодавні зміни клімату - «поширені, швидкі та наростаючі».

За словами джерел, обговорення планів щодо авіаіндустрії в адміністрації США ще знаходиться на початковій стадії і подробиць небагато.

США і Європа прагнуть знайти способи стимулювати виробництво і впровадження екологічного авіаційного палива, яке коштує в два-п'ять разів дорожче стандартного реактивного палива.

В адміністрації підтвердили, що зацікавлені у розвитку «зеленого» авіа палива, але не прокоментували і не підтвердили мету щодо 2050 року.

У статті використано матеріали Reuters, BBC.

Дивіться також: Головні висновки нового звіту ООН щодо кліматичних змін

Головні висновки нового звіту ООН щодо кліматичних змін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Всі новини дня

Головні акценти допомоги Канади Україні - у інтерв’ю із посолкою України Юлією Ковалів. Відео

Канада надає не лише військову, а й потужну фінансову і гуманітарну допомогу. Про головні акценти допомоги Оттави Києву Юлія Ярмоленко поспілкувалася із посолкою України у Канаді Юлією Ковалів.

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів. З подробицями – Остап Яриш.

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем і ініціатором включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Рекордна інфляція, реформа зброїних сил, війна в Україні — все це частина політичних дебатів напередодні проміжних виборів в США, які відбудуться вже менш, ніж через півроку. Однак кандидати від партій визначаються вже зараз - напередодні праймеріз пройшли у кількох штатах.

Більше

XS
SM
MD
LG