Спеціальні потреби

Актуально

Дослідники – немовлята нас розуміють раніше, ніж нам здається

За допомогою сучасної апаратури, яка вимірює хвилі, які посилає мозок новонароджених, вчені визначили, що немовлята розуміють набагато більше ніж думаємо ми - дорослі.

Що і коли саме знають немовлята - пошуки відповіді на ці питання спонукали вчених досліджувати мозкову діяльність новонароджених. Нещодавно дослідники у Північно-західному університеті в Чикаго дійшли висновку, що задовго до того, як маленькі діти починають розмовляти, вони розрізняють слова і здатні пов’язувати їх з тим, що вони значать.

Финн, якому чотири з половиною місяці, ще не говорить, але він реагує на слова матері.

Згідно з дослідженнями, найкраще, що батьки можуть зробити для немовлят - це говорити з ними.

Ковінґтон Кемпбелл каже, що почала говорити з своєю дитиною задовго до її народження:

«Я постійно розмовляла з Финном. Я озвучувала все, що робила».

Дослідники вважають, що діти починають розвивати мову ще до народження. Кемпбелл, яка вчилась на юриста, коли була вагітною, розповідає:

«Я закінчувала останній семестр юридичного факультету, тож зверніться до мене десь за 30 років подивитись, чи він став юристом, тому що він безумовно чув всі лекції по корпоративному праву і все, що казали професори».

Професор університету Темпл Кеті Гірш-Пасик у Філадельфії очолює дитячу мовну лабораторію. Вона каже, що найперший розвиток мови стається в утробі, тому що діти чують слова матері».

Саме тоді, каже Гірш-Пасик, діти знайомляться з мелодикою мови.

«Вони часом пам’ятають почуті слова. Вони зосереджуються на мовних уроках. Вони не можуть відрізнити французьку мову від іспанської, але вони усвідомлюють, що це одна мовна група, а англійська і німецька - інша».

Інше дослідження свідчить, що немовлята і діти, з якими часто говорять, швидше розвиваються і пізніше успішніше вчаться.

Спеціаліст дитячого розвитку Джуді Монтґомері закликає батьків говорити з немовлятами:

Батьки і няні, члени родини служать першим мовним джерелом для немовлят. І чим більше слів вони чують, тим ширшим стає їх словник.

Існують навіть прилади, які допомагають батькам підрахувати, скільки вони говорили з немовлятами. Водночас спеціалісти не радять просто саджати дітей перед телевізорами.

Професор Гірш-Пасик говорить, що дітям потрібна необхідна інтерактивість, взаємодія.

Ковінгтон Кемпбелл розповідає, що любить співати своєму сину. «Він усміхається, коли ми йому співаємо. Він безумовно реагує на нас - це його заспокоює», - каже молода мати.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG