Спеціальні потреби

Актуально

Байден виступив із заявою про захист демократії

На фото: президент США Джо Байден

Президент США Джо Байден виступив із заявою з нагоди Міжнародного дня демократії, який відзначається 15 вересня. Текст заяви оприлюднено на сайті Білого дому. Цей день присвячений підтвердженню того, що демократія "є найнадійнішим засобом досягнення миру, процвітання і безпеки", нагадав президент.

"Саме так ми найкращим чином захищаємо універсальні права людини, основні свободи і гідність, які притаманні кожній людині. І у момент, коли демократії все частіше кидають виклик ті, хто прагне правити за допомогою сили і репресій, демократичні систему повинні довести, що ми здатні задовольнити потреби наших громадян, оскільки ми прагнемо до більш справедливого, інклюзивного та сталого світу", - підкреслив Байден.

"Захист демократичних цінностей Америки всередині країни і по всьому світу - важливий для відродження нашої національної могутності і просування наших інтересів, - продовжував президент. - Але демократія може функціонувати лише тоді, коли всі люди повністю залучені, їх права захищають, а їхні голоси чують і враховують. Продовжуючи роботу щодо вдосконалення нашого союзу, ми повинні відкрито і чесно боротися з історією системного нерівності і несправедливості, а також з тим, як це все ще обмежує багатьох в нашому суспільстві. І ми повинні використовувати силу нашої демократії, щоб інвестувати в американський народ і наше американське майбутнє, щоб ми могли забезпечити рівність і можливості для всіх".

"Жодна демократія не досконала, і жодна демократія не має завершеної форми, - констатував глава Білого дому. - Кожен успіх, кожна подолана перешкода - результат наполегливої, безперервної роботи. Це визначає питання нашого часу: чи можуть демократії об'єднатися, щоб принести реальні результати для наших народів в мінливому світі? Доведуть демократичні союзи і інститути, які так багато сфформували протягом минулого століття, свою здатність протистояти сучасним загрозам і противникам? Я вважаю, що так. Ось чому 9-10 грудня 2021 року я з гордістю проведу віртуальний Саміт за демократію, щоб сформувати конструктивний порядок денний для демократичного оновлення у всьому світі. Разом зі своїми партнерами Сполучені Штати продовжать життєво важливу роботу зі зміцнення демократичних інстицій, захисту громадянського суспільства і незалежних ЗМІ, просування вільних і справедливих виборів, захисту прав людини та притягнення до відповідальності тих, хто зловживає владою і підживлює корупцію".

Як раніше повідомляв "Голос Америки", президент США Джо Байден проведе 9-10 грудня віртуальний "Саміт лідерів за демократію" (Leaders’ Summit for Democracy - англ.). Як наголошується у заяві на сайті Білого дому, у саміті візьмуть участь глави держав, лідери громадянського суспільства, благодійних організацій і приватного сектору, щоб обговорити «виклики, з якими стикається демократія, а також зміцнити фундамент демократичного оновлення».

"Це саміт "за демократію" а не саміт демократичних країн. Адміністрація Байдена бачить різницю, і, якщо задуматись, ця назва може вплинути на все: від тих, кого буде запрошено, до того, які розглядатимуться", - відзначав у серпні журналіст американського видання Politico Нагал Туусі.

"У цей Міжнародний день демократії ми знову зобов'язуємося виконувати важку роботу, необхідну для того, щоб демократії продовжували вести за собою світ, керуючись нашими цінностями, і формували майбутнє, засноване на повазі прав всіх людей", - резюмував президент Байден.

Посольство США в Україні сьогодні відзначило у соціальній мережі Twitter, що "успіх України є провідним у глобальній боротьбі між демократією та автократією".

"Ми долаємо цей виклик разом, сповнені рішучості будувати чесні інституції, протидіяти корупції, забезпечувати підзвітність, захищати права людини, та реалізувати прагнення українського народу", - твітує посольство.

Заяву з нагоди Міжнародного дня демократії оприлюднив і Держдеп.

"Люди в цілому світі підтримують базові основи демократії шляхом голосування, викриваючи корупцію, та мирно виступаючи за спільну справу. Цього дня, ми визнаємо критичні глобальні заходи для захисту, посилення та оновлення демократії", - твітує речник Держдепу Нед Прайс.

Із заявами щодо Міжнародного дня демократії виступили і інші світові лідери. Так прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо відзначив, що Канада завжди підтримуватиме демократичні права кожної особи, вдома та у світі.

У статті використано матеріали Російської служби "Голосу Америки".

Дивіться також: Мешканці Каліфорнії голосують чи відликати з посади чинного губернатора Ґевіна Ньюсома

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG