Спеціальні потреби

У Балтиморі поліцейські підуть під суд через смерть, яка обернулась погромами

6-ро поліцейських можуть піти під суд через смерть Фредді Ґрея, за якою у Балтиморі послідували спочатку мирні протести, а пізніше - масштабні заворушення та погроми. Про подробиці смерті Ґрея читайте тут.

Сьогодні ж прокурор штату Меріленд у Балтиморі Мерілин Мосбі заявила, що з'явились факти, які дозволяють висунути звинувачення проти правоохоронців, які здійснювали його затримання та доправку до поліційного відділку, куди молодий чоловік прибув з критичною травмою хребта, яка зрештою призвела до його смерті.

Прокурор повідомила про ордер на затримання підозрюваних та звернулась до молоді міста, де погроми вдалось зупинити лише після введення сил Національної гвардії.

"Молоді міста я скажу: Я буду добиватись правосуддя за вас. Це наш час", - заявила прокурор.

Повідомлення про порушення справи ймовірно допоможе знизити температуру у місті, де стосунки між деякими місцевими мешканцями та поліцією встигли зазнати непоправних втрат.

"Для всіх нас, хто вимагав змін з часу смерті Майкла Брауна, сьогодні справді великий момент", - твітує кореспондент Бі-Бі-Сі у США Алім Макбол.

"Я розридався, коли почув звернення прокурора до протестувальників, її слова, що вона почула їх заклики про мир та правосуддя. У мене сльози на очах. #FreddieGray", - йдеться у одному із вірусних твітів.

Натомість у окремих оглядачів заява прокурора викликала неоднозначну реакцію. Промову пані Мосбі назвали політичною. Мовляв, вона не лише не сприяє правосуддю у справі Ґрея, але і дає підстави говорити про вже сформовану упередженість обвинувачення щодо 6-х підозрюваних офіцерів.

"От мені цікаво, а чи сторона захисту після такої заяви Мосбі не домогатиметься перенесення розгляду справи у інше місто", - твітує Ґленн Траш, головний політичний кореспондент впливового видання Politico.

Додає : "І як справі проти 6-ти балтиморських поліцейських дпоможе політична промова прокурора?".

На заяви прокурора відреагували і з боку правоохоронців.

Профспілка правоохоронців у Балтиморі одразу заявила, що усі підозрювані не несуть відповідальності за смерть Фредді Ґрея, і виконували свої обов'язки сумлінно. А місцевий відділ організації "Братство поліції" звернувся до прокурора із листом, вимагаючи призначення для справи незалежного прокурора, а представник організації прямо заявив про "конфлікт інтересів" у справі.

Новини у справі про смерть Ґрея та звернення прокурора до протестувальників не означають, що влада змінила ставлення до учасників злочинних погромів у місті. Їх цього тижня президент США Барак Обама назвав "кримінальниками". Проти учасників заворушень порушуються кримінальні справи.

Більше

XS
SM
MD
LG