Спеціальні потреби

Знищення ІДІЛ - пріоритет Барака Обами у 2016 році


Барак Обама розповів про стратегію боротьби з ІДІЛ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Барак Обама розповів про стратегію боротьби з ІДІЛ. Відео

2016 рік – останній двох строків президенства Барака Обами. Боротьба з «Ісламською державою» та захист США - такими назвав пріоритети свого останнього року на посаді президента Барак Обама. Своє бачення на 2016 рік він виклав у щорічній підсумковій прес-конференції в Білому домі.

Знищення «Ісламської держави» та захист власної від атак на зразок теракту в Сан-Бернардіно – такими будуть пріоритети Барака Обами у 2016-му.

"Ми поборемо ІДІЛ. Ми зробимо це систематично: заблокуємо їх лінії постачання, фінансування, будемо послідовно знищувати їх лідерів, бійців та інфраструктуру", - заявив президент США Барак Обама.

Не менш важливим для США та міжнародного співтовариства Обама вважає проведення політичної реформи у Сирії.

"Буде дуже важко подолати наслідки конфлікту у Сирії, але ми повинні знайти політичний компроміс, який би забезпечив існування держави Сирія, коли будуть визнаватися інтереси багатьох сторін. Ми повинні досягти припинення вогню, яке не буде ідеальним, але дозволить всім гравцям сконцентруватися на нашому головному пріоритеті – знищенні Даеш та його союзників у регіоні", - додав Барак Обама.

Щодо участі Росії у сирійському конфлікті, президент Обама заявив, що її військові операції там не змінять хід війни між президентом Асадом та його внутрішніми опонентами.

Деякі аналітики взагалі ж не очікують особливого покращення у 2016 у площині подолання глобального тероризму.

"Ми говоримо про певну кількість війн та насильницьких рухів по всьому ісламському світу. Навіть якщо нам вдасться подолати ІДІЛ вже завтра. Втім, всі дані, що ми маємо, вказують на те, що принаймні дві третини терористичної діяльності залишаться активними, тому що підживлюються вони іншими рухами", - відзначив політолог Ентоні Кордесмен.

Обама також заявив про свій намір залишити в Гвантанамо менше ста в’язнів. Також він висловив надію на плідну співпрацю з республіканцями у Конгресі у таких питаннях, як Транс-Тихоокеанське партнерство – широкомасштабна торговельна угода, яку повинні ратифікувати 12 країн-підписантів, та реформування кримінальної судової системи.

Дивіться також: З безвізовим режимом буде пряма співпраця з країнами ЄС, НАТО - експерт Інституту Маккейна. Відео

XS
SM
MD
LG