Спеціальні потреби

Парламентські вибори в Білорусі – реакція Сполучених Штатів


Вибори в Білорусі

У неділю в Білорусі відбулися вибори до законодавчого органу. І хоча вони були затьмарені порушеннями, які подібні до тих порушень на минулих виборах, двом представницям таки вдалося здобути місця у нижній палаті парламенту.

На виборах у неділю 484 кандидати змагалися за 110 місць у Палаті представників.

Організація з безпеки і співробітництва в Європі, яка вела незалежний моніторинг голосування, заявила, що хоча вибори «ефективно проведені та були очевидні зусилля покращити деякі багаторічні проблеми», таки знову з’явився ряд «системних недоліків».

Незважаючи на деякі «позитивні зусилля» білоруських органів влади, «попереднє голосування і підрахунок бюлетенів були затьмарені численними процедурними порушеннями і відсутністю прозорості».

Згідно з повідомленнями, деяких спостерігачів усунуто з виборчих дільниць, кількість виборців була перебільшеною, голосувала величезна кількість в’язнів і пацієнтів психлікарень.

У реакції Сполучених Штатів на білоруські вибори, прес-секретар Державного департаменту Джон Кірбі виступив з офіційною заявою.

«Сполучені Штати вітають мирне проведення 11 вересня парламентських виборів в Білорусі. Ми визнаємо деякі поліпшення у виборчому процесі, і ми відзначаємо, що альтернативні голоси будуть представлені в парламенті вперше за 12 років. Проте, вибори не виправдали міжнародних зобов’язань Білорусі на вільні і справедливі вибори, як зазначено в спільній заяві ОБСЄ / БДІПЛ, Парламентської асамблеї ОБСЄ і місій Ради Європи зі спостереження за виборами.

У заяві наголошується, готовність влади зареєструвати більшу кількість кандидатів від опозиції, ніж на минулих виборах. Тим не менш, він також зазначив, що продовжуються серйозні проблеми в тому числі: відсутність прозорості в підрахунку голосів та підбиття голосів; неплюралістичний склад виборчих комісій; ситуація в ЗМІ, яка не дозволяла виборцям приймати обґрунтовані рішення; і відсутність реформ в Білорусі – обмежувальних правових рамок, що регулюють вибори. Ми продовжуємо закликати уряд Білорусі провести серйозну реформу свого виборчого законодавства і процесів відповідно до ОБСЄ / БДІПЛ та рекомендацій Ради Європи Венеціанської комісії.

Зміцнення демократії Білорусі посилить білоруський суверенітет і незалежність, яку Сполучені Штати однозначно і твердо підтримують, і прокладе шлях до поліпшення двосторонніх зв’язків».

Дивіться також: Прайм-Тайм: Адам Кінзінґер, конгресмен член Республіканської партії США

Прайм-Тайм: Адам Кінзінґер, конгресмен член Республіканської партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:24 0:00

XS
SM
MD
LG