Спеціальні потреби

ОБСЄ бажає відновити діяльність в Білорусі


Бюро ОБСЄ в Мінську

Організація з питань безпеки і співробітництва в Європі повідомила, що вона докладає зусиль, щоб відновити свою діяльність в Білорусі після того, як органи влади цієї країни винесли рішення про скасування мандату організації.

Головуючий в ОБСЄ міністр закордонних справ Литви Аудроніус Азубаліс заявив у понеділок, що йому дуже жаль з приводу рішення білоруського уряду не продовжувати мандату бюро ОБСЄ в Мінську.

Однак він додав, що ОБСЄ розпочала «неформальні консультації» з Білоруссю та іншими країнами організації для пошуків угоди, щоб продовжувати працю.

У західному світі Білорусь піддається критиці з приводу її рішення з минулого тижня про закриття бюро ОБСЄ після того, як вона піддала критиці недавні президентські вибори.

Міністерство закордонних справ Білорусі повідомило про рішення закрити операції ОБСЄ в столиці країни з приводу вичерпання її мандату.

Це рішення винесено після президентських виборів 19 грудня, коли організація висловила думку, що Білорусь далека від проведення демократичних виборів. ОБСЄ заявила, що виборчі спостерігачі оцінили майже половину підрахунків голосів як «погані» або «дуже погані».

XS
SM
MD
LG