Спеціальні потреби

Папа Римський подружить ЄС та Білорусь

  • Голос Америки

О.Лукашенко та кардинал П’єтро Паролін

Папа Римський Франциск готовий допомогти покращити відносини між Білоруссю та Європейським Союзом, заявив державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін перебуваючи у Мінську. Він повідомив, що тривають переговори щодо візиту президента Білорусі Олександра Лукашенка до Апостольської столиці.

"Можна говорити про прагнення білоруського керівництва до більш відкритих відносин з ЄС та світом. Святий отче готовий долучитися до цього процесу", розповів кардинал журналістам у білоруській столиці.

П’єтро Паролін, досвідчений церковний дипломат, прибув до Мінська з офіційною місією освятити закладення фундаменту посольства Ватикану у Білорусі, де дясять відсотків вірян належать до римо-католицької церкви. Напередодні візиту, Паролін назвав Білорусь країною надії, особливо у контексті подій в Україні.

Роль, яку взяв на себе президент Білорусі Олександр Лукашенко у вирішення конфлікту на Сході України спонукала європейських дипломатів заговорити про покращення стосунків з урядом Лукашенка, посередником у цьому процесі і пропонує себе Папа Римський.

Саме Ватикан відвідав Лукашенко у 2009 році під час своєї першої подорожі до Європи після довгої перерви викликаної небажанням європейців бачити його у себе в гостях. Щоправда, тоді зближення не відбулося і перегляд стосунків можливий лише поступовий. Адже Лукашенко править Білоруссю вже понад двадцять років. Його не одноразово звинувачували у придушенні опозиції та порушенні прав своїх громадян за що протягом довго часу він носив титул останнього диктатора Європи.

XS
SM
MD
LG