Спеціальні потреби

Комісія Конгресу США з розслідування теракту в Бенгазі покладає відповідальність на військових


Більшість республіканців зі спеціальної комісії Конгресу США звинувачують збройні сили країни в тому, що вони не відреагували на запит про допомогу американському консульству в Бенгазі, щоб запобігти теракту, що стався там 11 вересня 2012 року.

Голова комісії конгресмен Трей Ґауді у вівторок заявив, що «в Бенгазі ніколи не розміщувалися ніякі військові активи США», незважаючи на накази президента Барака Обами і міністра оборони Леона Панетти.

«Ніякі активи не були спрямовані до Лівії в той момент, коли загинули останні двоє американців через вісім годин після початку нападів», – сказав Ґауді, представляючи 800-сторінкову доповідь.

Військове керівництво неодноразово заявляло, що у нього не було розвідувальної інформації про те, що відбувається в Лівії і необхідних ресурсів, щоб надати допомогу.

У доповіді немає нових звинувачень на адресу екс-держсекретаря Гілларі Клінтон, яка тепер стала найбільш вірогідним кандидатом у президенти від Демократичної партії на виборах 2016 року. Однак двоє республіканців, що входять до складу комісії, заявили, що вона ввела американську громадськість в оману щодо подій у Бенгазі.

За словами конгресмена Джима Джордана, Клінтон публічно заявила, що атака була пов’язана з антимусульманським відео, яке в той час набуло поширення на Близькому Сході, однак через годину в особистому листі своєї дочці Челсі сказала, що на консульство напали терористи. В результаті атаки загинули посол США Крістофер Стівенс і ще троє американців.

В ході передвиборчої кампанії деякі республіканці стали наклеювати на свої автомобілі наклейки з написами «Гілларі збрехала, люди загинули». Однак Ґауді висловився проти таких настроїв: «Я не ношу футболки з таким написом, і ні на одній з моїх машин немає таких наклейок».

Деякі республіканці, в тому числі передбачуваний суперник Клінтон на президентських виборах Дональд Трамп, звинувачують її в тому, що вона не змогла забезпечити необхідного захисту консульства. В цілому було проведено не менше 10 розслідувань даного інциденту, а в жовтні минулого року Клінтон протягом 11 годин відповідала на запитання про нього в ході публічних слухань.

Демократична меншість Конгресу у своєму звіті дійшла висновку, що американські війська, які розташовані в Італії, не могли на час прибути до Бенгазі, щоб надати дипломатам допомогу, а Клінтон займалася справою атаки в час, коли вона сталася.

Передвиборчий штаб Клінтон заявив, що розслідування комісії Ґауді «не виявило нічого, що суперечило б висновкам численних минулих розслідувань».

Дивіться також: Україна має Конституцію, її треба дотримуватись, а не змінювати - федеральний суддя США

XS
SM
MD
LG