Спеціальні потреби

США вітають домовленість України з кредиторами про реструктуризацію державного боргу


Джозеф Байден і Петро Порошенко (архівне фото - Київ. 2014 р.)

Віце-президент Джозеф Байден і президент Петро Порошенко також обговорили ситуацію на сході України.

У п’ятницю відбулася телефонна розмова віце-президента США Джозефа Байдена з президентом України Петром Порошенком. Йшлося про ситуацію на Донбасі, політичні та економічні реформи в Україні та про реалізацію Мінських угод.

Віце-президент привітав президента Порошенка з досягненням домовленості з комерційними позикодавцями України щодо реструктуризації боргу, і з радістю привітав новину про те, що кілька політичних сил, які виступають на підтримку реформ домовилися між собою висунути єдиний список кандидатів для участі у виборах до місцевих органів влади, які відбудуться у жовтні.

Віце-президент також підкреслив, що Сполучені Штати рішуче підтримують поправки до Конституції, запропоновані президентом Порошенком і Конституційною комісією України, що передбачають впорядковану і цілеспрямовану децентралізацію державної влади відповідно до положень Мінських угод при збереженні в Україні унітарної структури державного управління.

Сторони обговорили також ситуацію на сході країни і засудили ескалацію військових дій об'єднаними силами Росії і сепаратистів, у тому числі напади на спостерігачів ОБСЄ.

Віце-президент також рішуче засудив заяви лідерів сепаратистів, що свідчать про їхній намір захопити нові території і провести вибори до місцевих органів влади поза існуючим в Україні законодавством, що є прямим порушенням Мінських угод від вересня 2014, і лютого 2015 року.

Дивіться також: Яресько: Я була вражена реальними масштабами кризи

Яресько: Я була вражена реальними масштабами кризи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

XS
SM
MD
LG