Спеціальні потреби

Байден і Порошенко закликали до збереження санкцій проти Росії – Білий дім


Віце-президент США і український лідер відзначили, що умовою зняття санкцій є виконання Мінських домовленостей

Віце-президент США Джозеф Байден і президент України Петро Порошенко закликали до збереження міжнародних санкцій проти Росії, коли обговорювали можливості розблокування реалізації угоди, покликаної врегулювати конфлікт на сході України.

Байден і Порошенко обговорили ситуацію на Донбасі в телефонній розмові у вівторок.

«Лідери підкреслили, що міжнародні санкції проти Росії повинні залишатися в силі до повної імплементації "Мінська"», - йдеться в повідомленні офісу віце-президента при Білому домі.

Цього місяця лідери Німеччини, Франції, Росії та України зустрілися в Берліні для обговорення реалізації угод. Після цієї зустрічі Петро Порошенко оголосив про досягнення домовленості про надіслання поліцейської місії ОБСЄ в підконтрольні сепаратистам райони на сході України для сприяння імплементації угод.

Деталі роботи місії Організації з безпеки і співпраці в Європі поки що опрацьовуються, як і деталі «дорожньої карти» з встановлення Мінського перемир'я.

Головне завдання озброєної поліцейської місії ОБСЄ полягатиме в забезпеченні безпеки місцевих виборів на сході України, що є одним з головних умов Мінських угод.

Білий дім повідомив, що Байден і Порошенко «підкреслили важливість деескалації та необхідність продовжувати розведення військ уздовж лінії зіткнення на Донбасі».

«Лідери також обговорили низку економічних і двосторонніх питань і вказали на необхідність продовження імплементації програми реформ», - повідомили в Білому домі.

Тим часом прес-служба президента Петра Порошенка повідомила, що в ході телефонної розмови «було наголошено на важливості продовження політики активного залучення американської сторони в питанні сприяння імплементації Мінських домовленостей і відновлення територіальної цілісності України».

Дивіться також: Експерти: замість заяв, НАТО повинне озброїти Україну і переглянути Мінські угоди

XS
SM
MD
LG