Спеціальні потреби

CNN: Байден розсекретив дані про підготовку російської агресії, бо союзники не могли в це повірити – глава розвідки США


Президент США Джо Байден йде через південну галявину після висадки з Marine One, коли він повертається з Рехобот-Біч, штат Делавер, з першою леді в Білому домі у Вашингтоні, США, 5 червня 2022 року. REUTERS/Elizabeth Frantz.

Президент США Джо Байден дав розпорядження розсекретити розвідувальні дані напередодні вторгнення Росії в Україну, яке відбулося 24 лютого, оскільки заяви американських офіційних осіб про майбутній напад були сприйняті зі «скептицизмом» з боку американських партнерів і союзників, повідомляє американський телеканал CNN з посиланням на керівника американської розвідки.

Як заявила Директорка національної розвідки Авріл Гейнс на конференції з кібербезпеки в понеділок, американські союзники не могли повірити у цю інформацію.

«Коли ми пояснили нашим політикам, а наші політики звернулися до їхніх співрозмовників, вони виявили, що з цього приводу було досить багато скептицизму», – сказала головна американська розвідниця.

«В результаті, президент повернувся до нас і сказав: «Вам потрібно поділитися якомога більшою кількістю інформації, і переконатися, що люди бачать те, що ви бачите, щоб ми могли знову спілкуватися і, можливо, мати більш продуктивні розмови про те, як планувати свої дії на випадок потенційного російського вторгнення», – сказала Авріл Гейнс.

Як додала Гейнс, таким чином союзники створили «механізми обміну інформацією, які можна використовувати у майбутньому». За словами Гейнс, яку цитує часопис Infosecurity, «масштаб обміну інформацією протягом усього цього процесу, був безпрецедентним».

У березні, керівник розвідувального агентства Урядового штабу з комунікацій Великої Британії Джеремі Флемінг так само заявив, що розвідки різних країн оприлюднили «глибоко секретні розвідувальні дані», щоб «випередити дії Путіна».

Гейнс не назвала жодних політиків і не виокремила країни, які скептично ставилися до можливості вторгнення Росії.

Незважаючи на заперечення Росії, з кінця минулого року американські офіційні особи неодноразово попереджали, що Росія готує вторгнення в Україну, посилаючись на те, що вона стягнула війська на кордоні України з Росією та Білоруссю.

Адміністрація Байдена вибірково розсекречувала та оприлюднювала розвідувальні дані про війну Росії в Україні як для ЗМІ, так і для інших дружніх держав з моменту початку концентрації російських військ на українських кордонах. Ці дії були спрямовані на боротьбу з російською пропагандою в усьому світі та на те, щоб партнери та союзники США мали єдину картину подій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG